LM: Real Madrid deklasoval Galatasaray, Za ManCity musel dochytať obranca Walker

NETKY.SK • 7 November 2019, 09:36 • 2 min

BRATISLAVA - Spolu tri tímy si v stredajších dueloch 4. kola skupinovej fázy zaistili postup do vyraďovacej časti futbalovej Ligy majstrov 2019/2020. Definitívu už majú francúzsky Paríž St. Germain, nemecký Bayern Mníchov aj taliansky Juventus Turín.

V A-skupine si Parížania zaistili postup triumfom nad belgickým FC Bruggy 1:0 (1:0) gólom argentínskeho útočníka Maura Icardiho z prvého polčasu. PSG má na svojom konte po strede plný počet dvanásť bodov a v tohtosezónnej LM ešte ani raz neinkasoval (10:0). Real Madrid "vybavil" domáci súboj proti tureckému Galatasarayu Istanbul už v prvom polčase. V úvodnej desaťminútovke dvakrát skóroval 18-ročný Brazílčan Rodrygo, po ňom sa do listiny strelcov zapísali aj kapitán Sergio Ramos z pokutového kopu a Karim Benzema. Francúz Benzema skóroval aj po prestávke a v závere Rodrygo hetrikom spečatil triumf Realu 6:0. "Biely balet" so siedmimi bodmi ešte nemá istotu postupu, ale je k nemu blízko.

V B-skupine futbalisti bavorského veľkoklubu Bayern Mníchov zdolali grécky tím Olympiakos Pireus 2:0 (0:0) gólmi topkanoniera Roberta Lewandowského zo 69. minúty a Ivana Perišiča z 89. minúty. Bayern už má vo vrecku definitívu postupu do vyraďovacej časti, rovnako ako PSG ešte nestratil ani bod. Poľský útočník za brankára Josého Sá usmernil center Kingsleyho Comana z pravej strany, striedajúci chorvátsky stredopoliar premenil na gól svoj prvý dotyk s loptu. V druhom súboji B-skupiny finalista z uplynulej sezóny LM anglický Tottenham Hotspur zvíťazil hladko 4:0 (1:0) v Srbsku nad Crvenou zvezdou Belehrad a urobil významný krok k prieniku do osemfinále.

V C-skupine úradujúci anglický šampión Manchester City remizoval v Miláne s Atalantou Bergamo 1:1 (0:1), s desiatimi bodmi je na čele tabuľky a postup do vyraďovacej fázy by mu nemal ujsť. Chorvátske Dinamo Záhreb pred vlastnými fanúšikmi remizovalo s ukrajinským Šachtarom Doneck 3:3 (1:1) a rovnako ako jeho stredajší súper má v tabuľke päť bodov. Šachtar prehrával už 1:3, ale v nadstavenom čase dvakrát skóroval - Junior Moraes skorigoval v tretej minúte nadstavenia a Tete z pokutového kopu vyrovnal v siedmej minúte extra času, pričom penaltový verdikt prišiel na základe systému VAR.

V D-skupine je stále bez prehry taliansky Juventus Turín, ktorý v stredu zvíťazil na pôde Lokomotivu Moskva 2:1 (1:1). Tri body pre hostí zariadil gólom v nadstavenom čase druhého polčasu Douglas Costa. "Stará dáma" má v tabuľke na svojom konte desať bodov a je na prvom mieste, bez ohľadu na ďalšie výsledky už má istotu postupu do vyraďovacej časti. V druhom stredajšom súboji nemecký Leverkusen doma zdolal španielske Atlético Madrid 2:1 (1:0) a udržal sa v hre o postup. Najvýhodnejšiu pozíciu pred zostávajúcimi dvoma zápasmi však má madridský klub, pretože má sedem bodov a Lokomotiv aj Bayer iba tri.

Za ManCity musel dochytať obranca Walker, historický bod pre Atalantu Bergamo

Na milánskom futbalovom Štadióne Giuseppeho Meazzu došlo v stredajšom stretnutí C-skupiny Ligy majstrov 2019/2020 medzi Atalantou Bergamo a Manchestrom City k historickému výsledku talianskeho zástupcu. Mužstvo trénera Gian Piera Gasperiniho po úvodných troch prehrách v dueli s anglickým šampiónom remizovalo 1:1 a má premiérový bod v skupinovej časti európskeho pohára číslo jeden.

"Považujeme za historický úspech, že sme v LM získali náš vôbec prvý bod. Môžeme byť šťastní," povedal podľa oficiálnej stránky Európskej futbalovej únie (UEFA) kapitán Atalanty Alejandro Gómez. "Proti veľkému protivníkovi je to dobrý bod. Pre mňa ako obrancu bolo veľmi ťažké čeliť takej ofenzívnej kvalite," nadviazal albánsky stopér Berat Djimsiti.

Napriek prelomeniu negatívnej šnúry prehier zostáva Atalanta s jedným bodom na chvoste tabuľky "céčka". Na najbližších súperov, Dinamo Záhreb a Šachtar Doneck, ktorí sa v stredu rozišli po divokej remíze 3:3, stráca štyri body. "Naším cieľom je postup, minimálne prienik do Európskej ligy," nevzdáva sa pred zvyšnými dvomi stretnutiami tréner Gasperini.

"Citizens" si mohli v prípade víťazstva v predstihu zabezpečiť miestenku v jarnom osemfinále. Všetko mali rozbehnuté na trojbodový zápis. Už v 7. min otvoril skóre Raheem Sterling a krátko pred prestávkou mohol pridať druhý gól Brazílčan Gabriel Jesus. Pri pokutovom kope však netrafil bránku, a tak "gólovo zahrmelo" na druhej strane, keď v 49. min vyrovnal chorvátsky záložník Mario Pašalič.

Problémy hostí sa však týmto neskončili. Do druhého polčasu nenastúpil brazílsky gólman Ederson a keď náhradný brankár, Čiľan Claudio Bravo, v 81. min v čistej šanci zastavil Slovinca Josipa Iličiča a po červenej karte musel "predčasne pod sprchy", medzi tri žrde sa postavil obranca Kyle Walker. "Prišli sme do Talianska vyhrať, ale po všetkých tých okolnostiach je to dobrá remíza. Na tréningoch sa občas postavím do bránky a kričím na spoluhráčov, aby na mňa strieľali," poznamenal "tretí brankár" Manchestru City Walker.

Kouč hostí Josep Guardiola bol po stretnutí spokojný iba s prvopolčasovým výkonom. "Futbal je o emóciách. Škoda, že sme na konci prvého polčasu nestrelili druhý gól. Po prestávke sme niektoré veci nerobili správne, ale to sa niekedy stáva. Hrali sme proti mužstvu, ktoré v Taliansku dáva mnoho gólov," poznamenal 48-ročný rodák zo španielskeho Santpedora. Niekdajší kouč Bayernu Mníchov a FC Barcelona však pochválil Walkera, že si v koncovke stretnutia udržal čisté konto. "Poradil si s priamym kopom Ruslana Malinovského aj jedným nepríjemným centrom," dodal Guardiola.

Súhrn výsledkov stredajších zápasov 4. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2019/2020:

A-skupina:
Real Madrid (Šp.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 6:0 (4:0)
Góly: 4., 7. a 90.+ Rodrygo, 45. a 81. Benzema, 14. S. Ramos (z pok. kopu)

Paríž St. Germain (Fr.) - FC Bruggy (Belg.) 1:0 (1:0)

B-skupina:
Bayern Mníchov (Nem.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 2:0 (0:0)
Góly: 69. Lewandowski, 89. Perišič

Crvena zvezda Belehrad (Srb.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 0:4 (0:1)

C-skupina:
Dinamo Záhreb (Chor.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 3:3 (1:1)
Góly: 25. Petkovič, 83. Ivanušec, 89. Ademi - 13. Alan Patrick, 90.+ Moraes, 90.+ Tete (z pok. kopu), ČK: 74. Moro - 79. Marlos (obaja po druhej ŽK)

Atalanta Bergamo (Tal.) - Manchester City (Angl.) 1:1 (0:1) - hralo sa v Miláne
Góly: 49. Pašalič - 7. Sterling, ČK: 81. C. Bravo (Manchester City)