LM: Na úvod výhry Bayernu, Barcelony i Neapolu, hetrik Messiho

NETKY.SK • 14 September 2016, 08:40 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti FC Barcelona vstúpili do novej sezóny Ligy majstrov 2016/2017 suverénne. V utorok zvíťazili v 1. kole skupinovej fázy na Nou Campe nad Celticom Glasgow vysoko 7:0.

Dvoma gólmi v prvom polčase nasmeroval favorita k triumfu v zápase C-skupiny argentínsky útočník Lionel Messi. Škótsky šampión mohol vyrovnať na 1:1 v 24. minúte, ale francúzsky útočník Moussa Dembélé nepremenil penaltu. V druhom dejstve trafili do čierneho aj Neymar, ktorý sa prezentoval aj štyrmi asistenciami, Andres Iniesta, hetrik v 60. minúte dokonal Messi. Na 6:0, resp. 7:0 dal Luis Suarez. Druhý duel tejto skupiny Manchester City - Borussia Mönchengladbach sa nehral pre hustý dážď v Manchestri. Stretnutie sa pravdepodobne uskutoční už v stredu.

Taliansky vicemajster SSC Neapol v základnej zostave so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom vyhral na trávniku Dynama Kyjev 2:1 v B-skupine. Domáci viedli po zásahu Denisa Garmaša, ale Poliak Arkadiusz Milik dvoma gólmi ešte do polčasu otočil priebeh. Hamšík hral do 62. minúty, v 68. minúte po druhej žltej karte predčasne skončil domáci Sergij Sidorčuk a hostia zápas doviedli do úspešného konca. Do nového ročníka prestížnej súťaže v tejto skupine vstúpila Benfica Lisabon domácou remízou 1:1 s tureckým Besiktasom.

V A-skupine francúzsky majster Paríž St. Germain v Parku Princov remizoval s londýnskym Arsenalom 1:1. Už v prvej minúte hlavičkou otvoril skóre uruguajský útočník Edinson Cavani. Ten mal v prvom polčase aj ďalšie šance, ale netrafil ani prázdnu bránku. Cavani premrhal šance aj v druhom polčase a tak domáci pykali v 78. minúte, keď peknou strelou vyrovnal Alexis Sanchez. V druhom súboji skupiny bulharský Ludogorec Razgrad remizoval v Bazileji 1:1.

V D-skupine rekordný nemecký šampión Bayern Mníchov zdolal v Allianz Arene debutanta v skupinovej fáze z Rostova hladko 5:0. V súboji PSV Eindoven - Atletico Madrid sa zrodila výhra španielskeho tímu 1:0, keď domáci Andres Guardado v nadstavenom čase prvého polčasu nepremenil pokutový kop.

sumáre zápasov 1. kola skupinovej fázy LM 2016/2017:

A-skupina:

Paríž Saint-Germain - Arsenal Londýn 1:1 (1:0)

Góly: 1. Cavani - 78. Sanchez, ČK: 90.+4 Verratti - 90.+4 Giroud, rozhodoval: Kassai (Maď.)

FC Bazilej - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:1)

Góly: 88. Steffen - 45. Cafú, rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

Dynamo Kyjev - SSC Neapol 1:2 (1:2)

Góly: 26. Garmaš - 36. a 45.+2 Milik, ČK: 68. Sidorčuk (Kyjev), rozhodoval: Collum (Škót.)

/M. Hamšík (SSC Neapol) hral do 62. min./

Benfica Lisabon - Besiktas Istanbul 1:1 (1:0)

Góly: 12. Cevri - 90.+3 Talisca, rozhodoval: Mažič (Srb.)

FC Barcelona - Celtic Glasgow 7:0 (2:0)

Góly: 3., 27. a 60. Messi, 75. a 88. Suarez, 50. Neymar, 59. Iniesta, rozhodoval: Hategan (Rum.)

Bayern Mníchov - FK Rostov 5:0 (2:0)

Góly: 53. a 60. Kimmich, 28. Lewandowski (z 11 m), 45.+2 Müller, 90. Bernat, rozhodoval: Taylor (Ang.)

PSV Eindhoven - Atletico Madrid 0:1 (0:1)

Gól: 42. Saúl Níguez, rozhodoval: Atkinson (Ang.)