Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ozrejmila, že ide o obvinenú osobu, ktorá bola v Ústave na výkon väzby v Bratislave a obvinený bol zadržaný v rámci akcie Dobytkár.
Ozrejmila, že ide o obvinenú osobu, ktorá bola v Ústave na výkon väzby v Bratislave a obvinený bol zadržaný v rámci akcie Dobytkár.
02.03.2021 16:06 Domov
REPORTÁŽ: Kolíková vymenovala riaditeľa ZVJS. Obvinený v kauze Dobytkár je prvá obeť covidu vo väzniciach
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.03.2021 16:06 Domov

REPORTÁŽ: Kolíková vymenovala riaditeľa ZVJS. Obvinený v kauze Dobytkár je prvá obeť covidu vo väzniciachBRATISLAVA - Novým generálnym riaditeľom Zväzu väzenskej a justičnej stráže sa stal plk. Mgr. Róbert Mudronček. Do funkcie ho dnes oficiálne uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Plk. Róbert Mudronček bol prijatý do služobného pomeru príslušníka ZVJS v roku 2000.


Napriek tomu, že menovanie generálneho riaditeľa ZVJS je plne v kompetencii ministra alebo ministerky spravodlivosti, výberu nového šéfa Zboru predchádzali pohovory viacerých kandidátov pred komisiou zloženou zo zástupcov Ministerstva spravodlivosti SR s cieľom vybrať najlepšieho možného kandidáta.

„Som presvedčená, že Zbor väzenskej a justičnej stráže si zaslúži zodpovedné vedenie, ktoré sa s plným nasadením pustí do výziev vedúcich k zlepšeniu väzenstva a Zboru. Budeme nanovo vytvárať koncepciu väzenstva. Čelíme pandémii, prehodnocujeme podmienky pre obvinených a odsúdených v ústavoch," povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. 

 

 

"Pevne verím, že plk. Mudronček sa pustí do riešenia týchto neľahkých výziev a ja ako ministerka spravodlivosti môžem prisľúbiť, že mu v tom budem nápomocná," dodala.

 


Ako dodal nový generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže plk. Róbert Mudronček, okrem spomínaných úloh sa chce zaoberať aj stabilizáciou zboru tak, aby prilákal múdrych, mladých a perspektívnych ľudí.

 

 

„Viem, čo ma čaká, čo stojí pred Zborom a veľmi si vážim dôveru pani ministerky. Chceme sa hneď pustiť do prípravy koncepcie väzenstva, ktorá určí, akým smerom sa Zbor a výkon spravodlivosti bude uberať. Pri podmienkach výkonu väzby a trestu budeme brať do úvahy aj odporúčania európskych orgánov,“ dodal novovymenovaný generálny riaditeľ.

 

 Počas svojej praxe pôsobil v niekoľkých ústavoch na výkon trestu odňatia slobody a ústavoch na výkon väzby aj v riadiacich pozíciách. V rokoch 2010 – 2012 bol generálnym riaditeľom Zboru väzenskej a justičnej stráže. Od roku 2016 bol opäť riaditeľom Ústavu na výkon trestu odňatia slobody a Ústavu na výkon väzby Ilava.

 

 

Prvé úmrtie v ZVJS

Ministerstvo spravodlivosti SR eviduje prvý prípad úmrtia v ústave Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS), ktorý priamo súvisí s ochorením COVID-19. Informovala o tom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) na tlačovej besede.

 

Ozrejmila, že ide o obvinenú osobu, ktorá bola v Ústave na výkon väzby v Bratislave a obvinený bol zadržaný v rámci akcie Dobytkár. Podľa informácií televízie Markíza ide o Ľubomíra K., ktorého stíhali od apríla minulého roku. Televízia o tom informovala na svojom spravodajskom portáli Tvnoviny.sk.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA

Foto:  SITA, Netky Maroš BednárNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok