KHL: Slovan porazil Avangard Omsk: Drámu rozhodol v závere Taffe

NETKY.SK • 12 September 2016, 07:38 • 2 min

OMSK - Hokejisti Slovana Bratislava triumfovali v nedeľňajšom zápase KHL na ľade Avangardu Omsk 4:3 a zaknihovali prvé víťazstvo u súpera v ročníku. Proti favoritovi síce v závere tretej tretiny neudržali vedenie 3:1, ale dvadsaťpäť sekúnd pred koncom im zaistil trojbodový zisk Jeff Taffe.

Aj vďaka výbornému tímovému výkonu tak pripravili Avangardu prvú sezónnu prehru v riadnom hracom čase.

Na druhom tripe sezóny čaká zverencov trénera Miloša Říhu už len jeden zápas, v utorok o 14.30 nastúpia na ľade Sibiru Novosibirsk.

Avangard Omsk - Slovan Bratislava 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Góly: 24. Burdasov (Kutejkin), 50. Burdasov, 60. Perežogin (Medvedev) - 8. Luža (Taffe), 11. Nedorost (Plastino, Švarný), 27. Vopelka (Taffe), 60. Taffe (Cheechoo). Rozhodovali: Naumov, Sergejev - Raming, Šichanov, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 9870 divákov

zostavy:

Avangard Omsk: Furch – Medvedev, Kutejkin, Gustafsson, Ahnelöv, Kulik, Vasiljev, Dervuk, Minejev – Burdasov, Roy, Perežogin – Paršin, Zubov, Pestuško – Fiščenko, Pjanov, Michejev – Lemťugov, Gluchov, Lauta

Slovan Bratislava: Brust – Plastino, Švarný, Luža, Meszároš, Ďaloga, Pokorný, Bačík, Rosandič – Nedorost, Jeglič, Valský – Cheechoo, Taffe, Vopelka – Lušňák, Viedenský, Skalický – Chipchura, Zigo, Kubalík

Vo veľkom nasadení odštartoval Slovan cestu za prvým triumfom na ľade súpera. Domácich zaskočil aktívnym pohybom aj snahou o častú streľbu a za dobre zvládnutú prvú tretinu mu boli odmenou dva šťastné, ale zaslúžené góly. V 8. minúte nabil Taffe na modrú Lužovi, ktorý tvrdou strelou otvoril skóre. Už o tri minúty neskôr si nakorčuľoval s pukom do pásma Nedorost a jeho prudkú prihrávku pred bránku na nabiehajúceho Švarného si nešťastne zrazil do siete Ahnelov. Omsk mohol následne zaklincovať Zigo a po ňom opäť Nedorost, ale z dobrých šancí tretí gól ani jeden nevyťažil.

Rýchle zníženie domácich na začiatku druhej tretiny dodalo zápasu nový náboj. Kutejkinova bomba v presilovke skončila len na hornej žŕdke, no následne sa puk odrazil k Burdasovi, ktorý švihom trafil excelentne - 1:2. "Belasí" sa rýchlo otriasli a na inkasovaný gól odpovedali útočným nasadením. To sa im vyplatilo už v 27. minúte. Taffe sa po chybe domácich natlačil do neúspešného zakončenia bekhendom a puk sa odrazil na hokejku Vopelku, ktorý z prvej skóroval. Potom sa dostali k slovu aj domáci, viackrát zahrozili pred hosťujúcou bránkou, ale Brust bol na mieste.

Slovan nastúpil do tretej tretiny s jasným cieľom. Dvojgólový náskok nechcel účelne navýšiť, aj preto sa viac oprel o defenzívu a pomoc Brustovi. V 48. minúte spálil obrovskú tutovku Paršin, ale o dve minúty sa už domácim podarilo znížiť. Burdasov potvrdil vynikajúcu strelu švihom a z pravého kruhu trafil presne medzi hornú spojnicu bránky a Brustove rameno. Avangard sa "zahryzol" do súpera a hoci Slovan dlho úspešne odolával, 42 sekúnd pred koncom napokon Brustovi prepadol do siete skackajúci puk z hokejky Perežogina. Zdalo sa, že duel dospeje do predĺženia, ale v samom závere skvele zapracoval v útočnej tretine Cheechoo, puk sa odrazil k Taffemu a ten ho poslal nekompromisne do siete - 3:4.