Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. feb. 2023Zoja
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
18.11.2022 10:55 Domov
Keď hudba lieči
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.11.2022 10:55 Domov

Keď hudba liečiPIEŠŤANY - Podľa stránky Náš poklad muzikoterapia alebo hudobná terapia je založená na liečení hudbou. Je to spôsob, ktorý podporuje navodenie zmien v správaní či konaní človeka. Využívajú sa pritom informácie, ktoré nám hudba sprostredkúva, ako aj samotná melódia, rytmus či tempo.


Muzikoterapia ponúka široké možnosti symbolického, neverbálneho vyjadrenia pocitov. 

Cieľom muzikoterapie je zlepšenie kvality života, kvality medziľudských vzťahov, podnecovanie osobnostného rozvoja, rozvoj sociálnych interakcií a komunikácie, sebarealizácia, sebavyjadrovanie, zvládanie stresu, motivácia. Hudba poskytuje veľa možností na prežívanie radosti, pozitívnych pocitov, ale aj na vyjadrenie negatívnych pocitov, slúži k naplneniu emocionálnych, sociálnych, kognitívnych, telesných či spirituálnych potrieb jedincov. Muzikoterapeutická skúsenosť obvykle vyvoláva pozitívne zmeny vo všetkých rozmeroch organizmu.

 

Podobnú podpornú terapiu využívajú už roky aj v Kúpeľoch Pieštany spoločnosti Ensana hotels. 

 

Včera, 17.11.2022 sa v Spoločenskom stredisku na Kúpeľnom ostrove uskutočnil slávnostný koncert Trio Impression, ktorý roztlieskal naplnenú sálu a na záver nechýbal ani standing ovations. 

 

Na úvod koncertu sa návštevníkom prihovorila pani Andrea Platková z marketingu týchto vyhľadávaných kúpeľov. 

 

 

Uprostred Váhu, na nádherne upravenom ostrove s leknovými jazierkami a pávmi, stojí komplex šiestich kúpeľných hotelov siete Ensana, ktoré sa postarajú o zdravie a pohodu.

 

Páv ako symbol Kúpeľného ostrova odkazuje na príhodu o vtákovi, ktorý sa so zlomenou nohou bahnil v miestnych močiaroch, až kým sa mu neuzdravila. Druhým symbolom ostrova je bronzová socha barlolámača. Tá svedčí o liečivej sile siričitého bahna a horúcej termálnej vody, vďaka ktorým si kúpele Piešťany už celé stáročia udržiavajú na celom svete povesť miesta, kde sa dajú účinne liečiť ochorenia pohybovej sústavy.

 

Slávne bahnisko, osvetlené lúčmi svetla, ktoré prenikajú cez vitrážové okná zasadené pod klenutou kupolou, je vrcholným dielom secesného dizajnu, ktorému sa žiadne iné miesto v Európe nevyrovná. Pobyt v kúpeľoch Piešťany je zároveň  veľmi pohodlným oddychom.

Nie nadarmo tu práve teraz v liečebnom ústave Esplanade  relaxuje aj naša známa paraolympionička Michaela Balcová, ktorá si kúpeľné liečebné procedúry veľmi pochvaľuje. Ako pre portál Netky prezradila, spolu s mamičkou sem chodieva už roky.

 

Ďalšou stabilnou hosťkou je hlasateľka a moderátorka Ada Straková, nuž a na liečivé účinky sírnatého piešťanského bahna, ako nám prezradila,  nedá dopustiť ani obľúbená moderátorka, hlasateľka a redaktorka Norika Beňačková.

Dozvedeli sme sa tiež, že od utorka si liečebné procedúry bude v liečebnom dome Thermia užívať  aj speváčka Marcela Laiferová.

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok