VIDEO Juventus Turín mieri do finále, Mbappé historicky najmladším strelcom

NETKY.SK • 9 Máj 2017, 23:17 • 2 min

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín sa stali prvými finalistami Ligy majstrov 2016/2017, keď zdolali hráčov Monaka 2:1 v utorkovom domácom odvetnom stretnutí semifinále. Juventus 3. júna v Cardiffe zabojuje o svoju tretiu "ušatú trofej", do finále postúpil po deviaty raz. Jeho súper vzíde zo stredajšej odvety madridského derby Atlético - Real. Po prvom zápase má bližšie do finále Real po triumfe 3:0.

"Stará dáma" fakticky rozhodla o postupe už v prvom polčase po góloch Maria Mandžukiča a Daniho Alvesa. Hostia po zmene strán skorigovali zásluhou Kyliana Mbappého, ktorý sa vo veku 18 rokov a 140 dní stal najmladším semifinálovým strelcom v histórii LM. Monako napriek tomu nedokázalo zvrátiť prehru 0:2 z domáceho prvého zápasu.

Juventus otvoril skóre v 33. min, keď Mario Mandžukič na dvakrát zužitkoval center Daniho Alvesa. Brazílsky krídelník v 45. min zdvojnásobil vedenie domácich - po rohovom kope presne zamieril spoza veľkého vápna. Po zmene strán udreli aj hostia, v 69. min z bezprostrednej blízkosti prekonal Gianluigiho Buffona Kylian Mbappé a Juventusu prerušil sériu 690 minút v LM bez inkasovaného gólu.

Futbal - Liga majstrov 2016/2017 - semifinále - odveta - utorok:

Juventus Turín (Tal.) - AS Monako (Fr.) 2:1 (2:0) - prvý zápas 2:0 - do finále postúpil Juventus
Góly: 33. Mandžukič, 44. Dani Alves, ŽK: 73. Bonucci, 90.+ Mandžukič - 40. Falcao, rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Juventus Turín: Buffon - Barzagli (85. Benatia), Bonucci, Chiellini - Dani Alves, M. Pjanič, Khedira (10. Marchisio), Alex Sandro - P. Dybala (54. Cuadrado), Mandžukič - G. Higuaín
AS Monako: Subašič - Raggi, Glik, Jemerson, Sidibé - Mendy (54. Fabinho), Bakayoko (78. Germain), Joao Moutinho, Bernardo Silva (69. Lemar) - Falcao, Mbappé