Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Jaroslav Naď
Jaroslav Naď
29.05.2021 09:27 Domov
Jaroslav Naď poďakoval vojakom pri príležitosti Medzinárodného dňa mierových síl OSN
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.05.2021 09:27 Domov

Jaroslav Naď poďakoval vojakom pri príležitosti Medzinárodného dňa mierových síl OSNBRATISLAVA - Minister obrany Jaroslav Naď dnes poďakoval vojakom slúžiacim pri mierových silách Organizácie spojených národov.


Urobil tak pri príležitosti Medzinárodného dňa mierových síl OSN.  Od vzniku samostatnej Slovenskej republiky pôsobilo pod vlajkou OSN v medzinárodnom krízovom manažmente už viac ako 11 000 príslušníkov Ozbrojených síl SR. 

 

 

Príslušníci Ozbrojených síl SR pomáhajú po celom svete už viac ako 28 rokov. Pôsobili v celkovo 16 mierových misiách OSN. Pomáhajú aj v súčasnosti v mierovej misii UNFICYP na Cypre a UNTSO v Golanských Výšinách je aktuálne 240 slovenských vojakov a vojačiek.

 

Naši vojaci a vojačky takýmto spôsobom pomáhajú po celom svete už 28 rokov. Odísť ďaleko od svojich blízkych, aby pomohli najzraniteľnejším a odovzdali svoje skúsenosti a poznatky tým, ktorí to potrebujú, si pritom žiada veľkú dávku odvahy a odhodlania,“ povedal Naď.

 

Prečítajte si tiež: Ako dopadla návšteva Eduarda Hegera na Ukrajine?


Mierové misie OSN sa môžu zameriavať na prevenciu prepuknutia konfliktu, prípadne jeho rozšírenia za hranice štátu, ako aj na stabilizáciu konfliktných situácií po ich vypuknutí, vytvorenie podmienok pre skupiny snažiace sa o mierové dohody, alebo aj na pomoc pri vytváraní mierových dohôd.

 

"Nielen pri príležitosti dnešného dňa vyjadrujem vojačkám a vojakom úprimný obdiv. Úlohy, ktoré denne vykonávajú so zreteľom na naplnenie slov vojenskej prísahy, sú často na hranici síl. Myslím aj na rodiny tých, ku ktorým sa žiaľ, vojaci zo zahraničných misií domov nevrátili. Ďakujeme za Vašu službu a odhodlanie, ktoré sú citeľné aj v rámci medzinárodného spoločenstva," napísal na sociálnej sieti Naď.

 reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová/ SITA/ Facebook

Foto:  Facebook/ SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok