Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. okt. 2022Natália
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister životného prostredia Ján Budaj v Predajnej
Minister životného prostredia Ján Budaj v Predajnej
19.08.2022 13:06 Environetky
Ján Budaj: Podarilo sa nám odvrátiť enviromentálnu katastrofu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.08.2022 13:06 Environetky

Ján Budaj: Podarilo sa nám odvrátiť enviromentálnu katastrofuBREZNO - Minister životného prostredia na sociálnej sieti informoval o najnovšej situácii v odkalisku Predajná I.


Ján Budaj uviedol, že sa ministerstvu životného prostredia podarilo predísť enviromentálnej katastrofe i ohrozeniu bezpečnosti ľudí. Hrozilo by to v prípade preliatia gudrónov v lagúne odkaliska Predajná I. 

 

 

„Intenzívne sa odčerpávala znečistená voda z odkaliska a od februára sa hladina znížila až o 35 cm. Pôvodný plán bolo 20- centimetrové níženie. Gudróny sa dajú odstrániť aj bez toho, aby sa nehospodárne plytvalo verejnými financiami. Celkové náklady na zníženie hladiny toxickej vody v odkalisku Predajná I. sú na úrovni 55 000 eur, "uviedol Ján Budaj a dodal: 

 

„To potvrdzuje, že rozhodnutie zrušiť predražené, diskriminačne nastavené verejné obstarávanie, bolo správne. Z tejto čiastky bol hradený prenájom mobilnej technológie čistenia, odvážanie znečisťovanej vody a jej dočisťovanie v čistiarni odpadových vôd v Brezne a nákup chemikálií potrebných na fyzikálno-chemické čistenie vôd. Vodu sa podarilo vyčistiť na takú úroveň, že sa mohla bezpečne vypúšťať do rieky Hron."

 

 

Minister životného prostredia taktiež informoval, že po odstránení bezprostrednej hrozby pre obyvateľov môže nasledovať geologický prieskum a výber vhodnej sanačnej metódy. Podrobný geologický prieskum bude zameraný na zistenie súčasného stavu podzemnej vody, pôdy a horninového prostredia, čo umožní výber optimálnej metódy sanácie tejto environmentálnej záťaže.
 

Zo sveta: Rusi uviedli jadrové zbrane do stavu pohotovosti!reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: FB j.Budaj/Netky Ida Železníková

Foto:  FB Ján BudajNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok