Hamšíkov gól Neapolu k bodom nestačil, Ivan dostal červenú kartu

NETKY.SK • 24 August 2015, 07:02 • 2 min

RÍM - Slovenský futbalista Marek Hamšík si hneď v 1. kole talianskej Serie A otvoril strelecký účet v novom ročníku. Hamšík už v 3. minúte poslal Neapol do vedenia, no SSC náskok neudržal a na pôde Sassuola prehral 1:2.

Debut v základnej zostave Sampdorie Janov si odkrútil 20-ročný Hamšíkov krajan - stredopoliar Dávid Ivan. Jeho mužstvo spustilo na nováčika súťaže Carpi gólový uragán, keď už po prvom polčase bolo 5:1. Zápas sa napokon skončil víťazstvom Sampdorie 5:2. Ivan na poste defenzívneho stredopoliara hral do 82. minúty, keď dostal druhú žltú a automaticky červenú kartu, po ktorej musel opustiť ihrisko.

FC Janov s Jurajom Kuckom prehral v Palerme 0:1 po góle El Kaoutariho z 91. minúty.

Úradujúci majster Juventus Turín na domácom trávniku prekvaupujúco podľahol Udinese 0:1, keď jediný gól zápasu strelil v 78. minúte Cyril Thereau.

Sumáre - 1. kolo:

Juventus Turín - Udinese 0:1 (0:0)

Gól: 78. Thereau.

Empoli - Chievo 1:3 (1:0)

Góly: 7. Saponara - 55. Meggiorini, 60. Birsa, 63. Paloschi

Fiorentina - AC Miláno 2:0 (1:0)

Góly: 38. Alonso, 56. Iličič (z 11 m), ČK: 36. Ely (AC Miláno)

Frosinone - FC Turín 1:2 (1:0)

Góly: 7. Soddimo - 59. Quagliarella, 64. Baselli

Inter Miláno - Atalanta Bergamo 1:0 (0:0)

Gól: 90.+3 Jovetič, ČK: 71. Carmona (Atalanta)

Palermo - FC Janov 1:0 (0:0)

Gól: 90.+1 El Kaoutari

/J. Kucka (Janov) odohral celý zápas/

Sampdoria Janov - Carpi 5:2 (5:1)

Góly: 14. a 33. Eder (prvý z 11 m), 21. a 31. Muriel, 37. Fernando - 38. Lazzari, 88. Matos, ČK: 80. IVAN (Sampdoria)