Gáborík rozhodol derby s Islanders, Sekera asistoval

NETKY.SK • 8 Marec 2013, 10:48 • 2 min

NEW YORK - Dvaja slovenskí hokejisti si v noci na piatok v zámorskej NHL rozšírili svoje osobné štatistiky. Marián Gáborík z New Yorku Rangers dal víťazný gól a Andrej Sekera z Buffala asistoval.

Vyrovnané derby NY Islanders - NY Rangers, v ktorom dominovala defenzíva, rozhodol v 42. sekunde predĺženia v prospech jazdcov Gáborík. Slovenský útočník využil presilovú hru štyroch proti trom, keď z postu obrancu prestrelil po nahrávke Ricka Nasha brankára Jevgenija Nabokova. Gáborík je s bilanciou 8+8 druhým najproduktívnejším hráčom Rangers, lepšiu štatistiku má už len Nash (8+12). Rangers po výhre nad mestským rivalom zvíťazili už vo štvrtom zápase v rade.

Keď slovenský obranca Buffala Sekera v 50. minúte asistoval pri góle mladíkovi Brianovi Flynnovi a ten zvyšoval na 2:0, zdalo sa, že šable na ľade New Jersey zvíťazia. Lenže Devils sa napokon po šiestich prehrách v rade dočkali dvojbodového zisku. V 54. minúte totiž využil presilovku Adam Henrique a v čase 58:54 Patrik Eliáš premenil dorážku po strele Davida Clarksona na vyrovnanie. Za stavu 2:2 napokon došlo až na samostatné nájazdy, v ktorých Clarkson spoločne s Eliášom boli jedinými úspešnými exekútormi.

Boston zdolal doma Toronto 4:2 a obranca Bruins Zdeno Chára si pripísal tri plusové body. Kapitán "medveďov" vyslal štyri strely na súperovho brankára a na ľade ako najvyťaženejší hráč domácich strávil 24:02 minúty. Boston potvrdil, že na Toronto vie zahrať, napokon "javorové listy" zdolal od marca 2011 v ôsmom stretnutí v rade. Súčasne to bola pre Bruins tretia výhra v aktuálnej sérii.

Florida utrpela debakel vo Washingtone 1:7, keď svoj jediný gól dosiahla až za stavu 0:6. Útočník panterov Tomáš Kopecký strávil na ľade 14:07 minúty a zaznamenal až tri mínusové body. Hokejisti z hlavného mesta viedli 4:0 už po ôsmich minútach, pričom už v 4. minúte vyhnali z bránky Jacoba Markströma. "Chlapci hrajú čoraz lepšie a dobré veci sa občas stanú. Treba však zdôrazniť, že za posledné tri týždne sme odohrali len jeden nevydarený zápas," komentoval tréner Washingtonu Adam Oates.

Z dvojice slovenských brankárov sa tentoraz do hry nedostal ani jeden. Peter Budaj víťazný zápas Montrealu v Caroline (4:2) odsledoval zo striedačky. Rovnako bol na tom aj Jaroslav Halák, keď šancu dostal Jake Allen a ten priviedol St. Louis k výhre 6:3 vo Phoenixe.

Sumáre - NHL:
BOSTON - TORONTO 4:2 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 20. Bergeron, 28. a 60. Seguin, 39. Krejčí - 23. Kadri, 55. McClement. Brankári: Chudobin - Scrivens, strely na bránku: 24:27, Diváci: 17.565.

NEW JERSEY - BUFFALO 3:2 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0),
Góly. 54. Henrique, 59. Eliáš, rozh. nájazd Clarkson - 28. Vanek, 50. Flynn (SEKERA). Brankári: Hedberg - Enroth (59. Miller), strely na bránku: 33:25. Diváci: 17.625.

NY ISLANDERS - NY RANGERS 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 12. Grabner - 55. Nash, 61. GÁBORÍK. Brankári: Nabokov - Lundqvist, strely na bránku: 37:29. Diváci: 16.170

PHILADELPHIA - PITTSBURGH 4:5 (4:1, 0:3, 0:1)
Góly: 12. a 20. Voráček, 16. Rinaldo, 19. Timonen - 13. a 41. Kunitz, 24. Dupuis, 29. Neal, 36. Kennedy. Brankári: Bryzgalov -Fleury, strely na bránku: 32:22. Diváci: 19.997.

WASHINGTON - FLORIDA 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Góly: 2. Erskine, 4. Wolski, 6. Carlson, 9. Ribeiro, 30. Ovečkin, 45. Fehr, 60. Perreault - 51. Skille. Brankári: Holtby -Markström (4. Clemmensen), strely na bránku: 24:30. Diváci: 18.506.

CAROLINA - MONTREAL 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Góly: 27. Staal, 31. Bowman - 4. Prust, 9. Gorges, 47. Eller, 48. Subban. Brankári: Peters - Price, strely na bránku: 43:28. Diváci: 16.774.

COLUMBUS - VANCOUVER 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 12. Umberger, 65. Calvert - 42. H. Sedin. Brankári: Bobrovskij - Schneider, strely na bránku: 27:35. Diváci: 13.632.

TAMPA BAY - WINNIPEG 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 47. Stamkos - 11. Tangradi, 56. Little. Brankári: Lindbäck - Montoya, strely na bránku: 29:28. Diváci: 19.204.

DETROIT - EDMONTON 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 4. Kindl, 13. Emmerton, 59. Abdelkader. Brankári: Howard - Dubnyk, strely na bránku: 27:22. Diváci: 20.066.

PHOENIX - ST. LOUIS 3:6 (1:1, 1:3, 1:2).
Góly: 19. Moss, 21. Doan, 60. Yandle - 14. Stewart, 26. a 28. Berglund, 51. Nichol, 47. Sobotka, 56. Pietrangelo. Brankári: Smith - Allen, strely na bránku: 26:30. Diváci: 11.482.

LOS ANGELES - DALLAS 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 13. Lewis, 36. Carter - 6. a 50. Jágr, 39. Eakin, 46. Morrow, 59. Roussel. Brankári: Quick - Lehtonen, strely na bránku: 33:21. Diváci: 18.118.