Finále šampionátu lámalo rekordy na Facebooku a Twitteri

NETKY.SK • 14 Júl 2014, 16:22 • 2 min

BERLÍN - Víťazstvo Nemecka nad Argentínou (1:0 pp) na MS v Brazílii bolo najdiskutovanejšou športovou témou na Facebooku.

Ako informuje agentúra dpa, počas zápasu sa na sociálnej sieti objavilo rekordných 280 miliónov príspevkov.

Predchádzajúci rekordný zápis - 200 miliónov - bol zaznamenaný počas semifinálového víťazstva Nemecka nad Brazíliou 7:1.

Twitter zase zaregistroval 618.725 príspevkov za minútu po záverečnom hvizde. Tento údaj taktiež prelomil rekord zo spomínaného semifinálového duelu. Vtedy užívatelia sociálnej siete v priebehu minúty vytvorili 580.166 príspevkov po tom, čo Sami Khedira strelil piaty gól Nemecka.

Podľa zverejnených údajov boli najčastejšie spomínanými menami na oboch sociálnych sieťach Mario Götze, ktorý vo finále strelil víťazný gól, a argentínska hviezda Lionel Messi.