Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. jún. 2023Stanislava
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
22.03.2023 19:30 Environetky
Eurokomisia zaregistrovala občiansku iniciatívu Za svet bez konských bitúnkov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.03.2023 19:30 Environetky

Eurokomisia zaregistrovala občiansku iniciatívu Za svet bez konských bitúnkovBrusel - Európska komisia (EK) zaregistrovala v stredu novú občiansku iniciatívu, ktorá je zameraná na lepšiu ochranu koní v krajinách EÚ a požaduje skoncovanie s konskými bitúnkami.


Komisia potvrdila, že rozhodla o registrácii európskej iniciatívy občanov s názvom Za svet bez konských bitúnkov (End The Horse Slaughter Age). Organizátori iniciatívy vyzývajú EK, aby navrhla taký právny predpis, ktorým by sa vo všetkých členských krajinách EÚ zakázalo usmrcovanie koní, ako aj ich chov a vývoz na produkciu kožušín, kože, mäsa alebo na výrobu liekov či iných látok. Požadujú tiež zákaz diaľkovej prepravy koní v celej Európe na účely ich usmrtenia a volajú po ochrane koní pred nadmernou prácou alebo tvrdým výcvikom. Rozhodnutie o registrácii má právnu povahu a nemá vplyv na konečné právne a politické závery eurokomisie týkajúce sa tejto iniciatívy ani na opatrenia, ktoré chce exekutíva EÚ prijať, ak iniciatíva získa potrebnú podporu. Keďže uvedená európska iniciatíva občanov spĺňa všetky formálne podmienky, EK ju považuje za právne prípustnú. V tejto fáze sa eurokomisia ešte nevenovala obsahu návrhu. Obsah iniciatívy vyjadruje len názory skupiny organizátorov a nemožno ho považovať za vyjadrenie názorov exekutívy EÚ. Po registrácii majú organizátori iniciatívy šesť mesiacov na to, aby začali so zberom potrebných podpisov. Ak iniciatíva získa do jedného roka milión podpisov o podpore, pochádzajúcich z aspoň siedmich rôznych členských štátov EÚ, Európska komisia sa ňou bude musieť zaoberať. Môže sa rozhodnúť, či žiadosti vyhovie alebo nevyhovie, v oboch prípadoch však musí svoje rozhodnutie odôvodniť. Informuje o tom spravodajca TASR. reklama


Zdroj: TASR/ KB Netky

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok