Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
24.01.2013 12:54 Ekonomika
EÚ hľadá odborníkov pre poradné skupiny v oblasti výskumu a inovácií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.01.2013 12:54 Ekonomika

EÚ hľadá odborníkov pre poradné skupiny v oblasti výskumu a inováciíEÚ hľadá odborníkov pre poradné skupiny v oblasti výskumu a inovácií - Svet Európska komisia (EK) dnes po prvýkrát pri tvorbe výskumného programu EÚ zverejnila výzvu, ktorej cieľom je osloviť odborníkov zo všetkých oblastí, aby sa zúčastnili na tvorbe age


Európska komisia (EK) dnes po prvýkrát pri tvorbe výskumného programu EÚ zverejnila výzvu, ktorej cieľom je osloviť odborníkov zo všetkých oblastí, aby sa zúčastnili na tvorbe agendy programu Horizont 2020. 

Ide o nový programom EÚ, ktorý bude prebiehať od roku 2014 do roku 2020 a jeho rozpočet je vo výške 80 miliárd eur.

Úlohou vytvorených poradných skupín bude včas poskytovať vysoko kvalitné poradenstvo, týkajúce sa prípravy výziev na predkladanie návrhov v rámci programu Horizont 2020. 

Tieto skupiny sa budú venovať témam, ktorým občania Európy venujú veľkú pozornosť, ako napríklad zmena klímy, výhodnejšia cenová dostupnosť obnoviteľnej energie, zabezpečenie bezpečnosti potravín a vyrovnávanie sa s problémami, ktoré prináša starnutie obyvateľstva.

Poradné skupiny budú podporovať dialóg medzi všetkými úrovňami vlády, občianskej spoločnosti a podnikateľskej sféry zo všetkých členských štátov EÚ a ovplyvňovať smerovanie financovania výskumu a inovácií v EÚ od súčasnosti až do roku 2020.

"Naším cieľom je osloviť čo najväčšie spektrum odborníkov, ktorí nám pomôžu prísť s inovačnými nápadmi, dosiahnuť udržateľný rast a vytvoriť nové pracovné miesta. Vďaka tejto transparentnej výzve, týkajúcej sa programu 2020, môžeme osloviť celú európsku komunitu v oblasti výskumu a inovácií," zdôraznila komisárka pre výskum, inovácie a vedu Máire Geogheganová-Quinnová.

Poradné skupiny odborníkov začnú pracovať na jar tohto roka tak, aby ich vyjadrenia boli k dispozícii v prípade prvých výziev programu Horizont 2020, ktoré by sa mali uverejniť na konci roka 2013.

Jednotlivci a subjekty, ktoré by chceli byť členmi prvých poradných skupín, sa musia zaregistrovať do 6. marca 2013 do 17.00 h bruselského času. 

Výzva na vyjadrenie záujmu zostane v platnosti počas celej existencie programu Horizont 2020, aby sa zabezpečila obnova skupín na konci každého mandátu ich členov.

Záujem môžu prejaviť i jednotlivci, pričom môžu vystupovať ako samostatné osoby, zástupcovia kolektívnych záujmových skupín alebo ako zástupcovia organizácií. Celé znenie výzvy a pokyny týkajúce sa registrácie sú k dispozícii na webovej stránke http://ec.europa.eu/research/horizon2020/index_en.cfm
Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok