Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
10.01.2023 11:20 Environetky
Environmentálny fond poskytuje dotáciu na zatepľovanie verejných budov do výšky 400-tisíc eur na jednu žiadosť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.01.2023 11:20 Environetky

Environmentálny fond poskytuje dotáciu na zatepľovanie verejných budov do výšky 400-tisíc eur na jednu žiadosťBRATISLAVA - Environmentálny fond (EF) pomáha riešiť energetickú krízu a poskytuje finančnú podporu formou dotácie na zatepľovanie verejných budov až do výšky 400-tisíc eur na jednu žiadosť.


O dotáciu môžu žiadať obce, príspevkové a rozpočtové organizácie zriadené obcou, samosprávne kraje, príspevkové a rozpočtové organizácie zriadené samosprávnym krajom a právnické osoby, ktorých zriaďovateľom je envirorezort. Informovala o tom v tlačovej správe vedúca oddelenia komunikácie a propagácie EF Tamara Lesná.

Cieľom je podporiť obnovu verejných budov a prispieť k znižovaniu skleníkových plynov a znečisťujúcich látok v ovzduší. Žiadateľ môže okrem zatepľovania plášťa budovy a najvyššieho a najnižšieho podlažia či výmeny strechy, okien a dverí, žiadať aj o dotačný príspevok na modernizáciu, či výmenu zdroja tepla a jeho rozvodov. Sem patrí výmena kotla, fotovoltiky, solárnych panelov či tepelného čerpadla. Taktiež môžu žiadať o aplikáciu inovatívnych technológií na využívanie odpadového tepla, ochladzovanie a cirkuláciu vzduchu a iné opatrenia, ktoré bránia prehrievaniu budov, ako sú zelená strecha, či zelená stena.

Podmienkou dotácie je aj ochrana chránených živočíchov ako netopier, bocian biely, belorítka domová, dažďovník tmavý a iné, či už opatreniami na zachovanie hniezd alebo vytvorením nových miest na hniezdenie.

Podmienkou je päťpercentná spoluúčasť hradenia oprávnených nákladov žiadateľom. EF na spoluúčasť poskytuje podporu, ktorou je čerpanie výhodného úveru s fixovanými úrokmi 0,1 percenta počas celej doby splácania, bez založenia nehnuteľnosti alebo navyšovania dlhu obce.
 reklama


Zdroj: SITA/ KB

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok