EL: Košičanky nezvládli druhý polčas v Kursku

NETKY.SK • 5 November 2015, 09:25 • 2 min

KURSK - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo štvrtom vystúpení v A-skupine ženskej Euroligy na palubovke ruského Dinama Kursk 49:70 (24:31).

Po relatívne vyrovnanom prvom polčase sa v tom druhom naplno prejavila ofenzívna kvalita domáceho favorita na čele s najlepšou strelkyňou celej súťaže Nnemkadi Ogwumikeovou, autorkou 15 bodov.

Košičanky aktuálne majú v EL bilanciu 2 víťazstvá - 2 prehry. O týždeň 11. novembra v domácej Angels Aréne privítajú taliansky tím Famila Schio (17.45 h).

Euroliga žien - A-skupina - streda - výsledok:
Dinamo Kursk (Rus.) - Good Angels Košice (SR) 70:49 (17:13, 14:11, 23:12, 16:13)
Najviac bodov Kurska: Ogwumikeová, Jekabsone-Zogotová, Vidmerová všetky po 15
Zostava a body Košíc: Langhornová 11, Oblaková 10, Jurčenková 10, Bálintová 2, Kiššová 0 (Hruščáková 6, Žirková 4, Johnsonová 4, Stehlíková 2)
TH: 11/10 - 6/1, fauly: 13 - 13, trojky: 6 - 2, rozhodovali: Maliszewski (Poľ.), Mitrovski (Maced.), Kučerová (ČR), 2000 divákov

Prvá štvrtina sa vyvíjala ako na hojdačke. Hráčky Good Angels viedli 4:0, potom prehrávali 4:9, išli do vedenia 11:9, no úvodnú desaťminútovku zakončili zverenky M. Kováčika s nepriaznivým skóre 13:17. Basketbal s dôrazom na defenzívu pokračoval aj v druhej štvrtine, ale americké strelkyne v kurskom drese sa postupne predsa len chytili. Košičanky naposledy viedli v 24. min po dvojke Stehlíkovej 20:17. Keď v úvode druhého polčasu Kursk prvýkrát odskočil na rozdiel 10 bodov (34:24), Košice už nedokázali znížíť na nižší rozdiel a napokon odišli z Kurska s 21-bodovým výpraskom.