Dortmund ďalej valcuje, Lewandowski s hetrikom na čelo kanonierov

NETKY.SK • 2 November 2013, 10:18 • 2 min

DORTMUND - Futbalisti Borussie Dortmund sú v súčasnosti vo vynikajúcej forme. Zverenci trénera Jürgena Kloppa to potvrdili aj v piatkovom dueli 11. kola najvyššej nemeckej súťaže: v domácom prostredí pred 80 645 divákmi na štadióne Signal Iduna Park rozdrvili VfB Stuttgart 6:1, hoci od 13. min prehrávali.

Absolútny "prím" hral poľský bombardér Robert Lewandowski, ktorý v druhom polčase dosiahol za 18 minút hetrik, z 2:1 bolo jeho zásluhou zrazu 5:1 a rozhodnuté. Dortmund sa po "rozobraní" Stuttgartu dostal na čelo tabuľky I. bundesligy s 28 bodmi, druhý v poradí úradujúci majster Bayern Mníchov (26 b.) a tretí v klasifikácii Bayer Leverkusen (25 b.) však odohrali o jeden zápas menej.

"Sme veľmi spokojní, pretože sme na trávniku robili presne to, čo sme si predsavzali pred stretnutím," tvrdil po dueli pred novinármi 25-ročný Lewandowski, s deviatimi presnými zásahmi už líder streleckej tabuľky tejto ligovej sezóny. Úspešný zakončovateľ, ktorý si pred príchodom do Dortmundu v júni 2010 obliekal vo svojej domovine dresy Legie Varšava, Zniczu Pruszków a Lechu Poznaň, však už myslel najmä na budúcotýždňový dôležitý súboj v Lige majstrov proti anglickému Arsenalu. "Našu pozornosť musíme upriamiť na tento duel, z ktorého chceme tiež tri body," zdôraznil Lewandowski. Tréner Borussie Klopp mohol v prvom zápase po predĺžení zmluvy s klubom do roku 2018 oslavovať hladké víťazstvo. "Začali sme veľmi dobre, bojovali o každú loptu a mohli viesť 2:0. Chvíľková nekoncentrácia znamenala gól v našej sieti. Rýchlo sme sa však pozviechali a o desať minút neskôr sme otočili nepriaznivý stav v náš prospech. Po zmene strán prišiel Robert a jeho hetrik.“

Futbalisti Stuttgartu, ktorí naposledy zdolali Dortmund v januári 2010, po dobrom vstupe do stretnutia ťahali napokon v piatok večer jednoznačne za kratší koniec. Pre nového trénera Thomasa Schneidera to znamenalo prvú prehru na lavičke VfB v ôsmich doterajších vystúpeniach. "Švábom" patrí momentálne v I. bundeslige 9. priečka s 13 bodmi.

Výsledok piatkového stretnutia 11. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy:
Borussia Dortmund - Stuttgart 6:1 (2:1)
Góly: 55., 56. a 72. R. Lewandowski, 19. Papastatopulos, 22. Reus, 81. Aubameyang - 13. Haggui