Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. feb. 2023Veronika
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vojka nad Dunajom, priepustové kanály pod Dunajom, z ktorého dva budú využité na dopravu, chodcom, cyklistom a automobilovej doprave
Vojka nad Dunajom, priepustové kanály pod Dunajom, z ktorého dva budú využité na dopravu, chodcom, cyklistom a automobilovej doprave
17.06.2019 13:35 Domov
Do roku 2022 budeme môcť prechádzať cestou priamo pod Dunajom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.06.2019 13:35 Domov

Do roku 2022 budeme môcť prechádzať cestou priamo pod DunajomVOJKA NAD DUNAJOM – Projekt cesty pod Dunajom, medzi obcami Vojka nad Dunajom a Kyselica, v okrese Dunajská Streda, sa blíži k realizácii. Prejazd prvých áut, cyklistov či prechod prvých chodcov by mal byť možný v roku 2022. Počas dnešného dňa to vyhlásil minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) a generálny riaditeľ VV Daniel Kvocera.


Tender na prebudovanie priepustu prívodného kanála Vodného diela Gabčíkovo pre cestnú dopravu počíta s cenou 25 miliónov eur. Momentálne priepust slúži na odvádzanie priesakových vôd do ramennej sústavy.. Minister životného prostredia však podotkol, že už pri projektovaní vodného diela sa predpokladalo, že na odvádzanie priesakových vôd postačia tri otvory.

 

 

"Dva otvory môžeme využiť na prepravu osobných áut, chodcov i cyklistov. Po dvoch rokoch, keď sme ohlasovali tento zámer, už máme hotový projekt. VV od apríla má právoplatné územné rozhodnutie a začína výkupom pozemkov, ktoré budú potrebné, aby sa projekt realizoval. Tento týždeň vyhlasujeme verejné obstarávanie na zhotoviteľa diela," priblížil Sólymos.

 

 

Ak sa počas výstavby nevyskytnú žiadne problémy, cestu pod Dunajom chcú otvoriť pre verejnosť začiatkom roka 2022. Prebudované majú byť dva z piatich otvorov, keďže okrem cesty pre autá, bude jedna určená aj pre chodcov s cyklistami.

 

"Obyvatelia dotknutých obcí budú môcť tieto priepusty využívať celoročne. Z hľadiska rýchlosti prepravenia sa z jednej strany na druhú, tak to bude za tri minúty. V minulosti to kompou trvalo 15 minút a ľudia museli čakať v radách," spresnil generálny riaditeľ.

 

 

Investícia bola podľa neho najprv odhadovaná do 20 miliónov eur, štátna expertíza stanovila cenu takmer 17 miliónov eur, ale po pripomienkach z územného konania došlo k navýšeniu ceny na 24,7 milióna eur. "Bude to financované z Vodohospodárskej výstavby. Zatiaľ je to plánované z vlastných zdrojov," podotkol Kvocera.

 

 

 

 

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok