Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. apr. 2023Zita
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Štadión
Štadión
03.05.2021 14:51 Domov
Diváci na športových podujatiach potrebujú dva negatívne testy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.05.2021 14:51 Domov

Diváci na športových podujatiach potrebujú dva negatívne testyBRATISLAVA - Na športových podujatiach vo vybraných športoch je účasť fanúšikov možná v prípade, ak sa preukážu negatívnym výsledkom PCR alebo LAMP testu nie starším ako 36 hodín a zároveň negatívnym antigénovým testom nie starším ako 12 hodín.


Účasť na  športových podujatiach  je povolená len pre fanúšikov domáceho tímu. V prípade, že je fanúšik zaočkovaný alebo prekonal COVID-19, môže sa podľa ÚVZ preukázať dokladom, ktorý to potvrdzuje, no ten nahradí iba povinnosť preukazovať sa negatívnym antigénovým testom. Povinnosť preukazovať sa negatívnym výsledkom PCR alebo LAMP testu však podľa hygienikov naďalej zostáva.

 


Športové podujatie s prítomnosťou fanúšikov je podľa ÚVZ potrebné ohlásiť najneskôr 48 hodín vopred príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a uviesť presné miesto a čas konania. „Počet divákov nesmie prekročiť 25 % celkovej kapacity na sedenie, zároveň počet divákov môže byť maximálne 2000 v exteriéri a 1000 v interiéri, pričom organizátor musí vedieť preukázať počet prítomných osôb," vysvetlili hygienici. Organizátor podľa musí viesť evidenciu divákov, konkrétne meno, priezvisko, dátum narodenia, adresu trvalého pobytu a telefonický kontakt. Po uplynutí 30 dní je povinný tieto údaje zničiť.

 

Súvisiaci článok: Konečne je povolené konanie niektorých športových podujatí aj s publikom!

Diváci podľa musia na podujatí sedieť v každom druhom rade a pri príchode a odchode musia dodržiavať dvojmetrové odstupy s výnimkou členov spoločnej domácnosti. „Pri vstupe bude povinnosť zabezpečiť dezinfekciu rúk, hygienické zariadenia musia byť vybavené tekutým mydlom a papierovými utierkami," uvádza ÚVZ s tým, že po celý čas podujatia je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty, konkrétne respirátorom v interiéri a rúškom a respirátorom v exteriéri. Na podujatiach nebude dovolené konzumovať jedlá ani nápoje.

Organizátori sú povinní zabezpečiť dostatočný počet ľudí, ktorí budú dohliadať na dodržiavanie opatrení. „V prípade interiérových podujatí treba zabezpečiť dôkladné vetranie," zdôrazňujú hygienici s tým, že na všetky vstupy na podujatie je potrebné umiestniť oznam o povinnosti dodržiavať protiepidemické opatrenia.

K umožneniu konania športových hromadných podujatí vo vybraných športoch za prítomnosti obecenstva sa pristúpilo v rámci pilotného projektu prevádzkovania hromadných podujatí počas pandémie. Ten bude následne vyhodnocovaný.reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok