Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. jún. 2023Medard
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Budova Radnice a obľúbená recitátorka, pani Ľuba Varjuová
Budova Radnice a obľúbená recitátorka, pani Ľuba Varjuová
29.03.2023 15:13 Domov
Deň povedomia o autizme
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.03.2023 15:13 Domov

Deň povedomia o autizmeRIMAVSKÁ SOBOTA - Už v túto nedeľu, teda dňa 2. apríla 2023 sa o 19:30 hod. budova Radnice v Rimavskej Sobote, na znak spoluúčasti na medzinárodnej kampani v rámci Dňa povedomia o autizme rozžiari modrou farbou.


Primátora mesta Rimavská Sobota JUDr. Jozefa Šimka oslovila Irena Resutíková, ktorá je matkou dieťaťa s autizmom, s výzvou na zapojenie sa mesta do tejto kampane. Počas stretnutia na Radnici pani Resutíková priblížila primátorovi mesta JUDr. Jozefovi Šimkovi osobný príbeh jej syna a ich rodiny a zdôraznila dôležitosť spoločenskej akceptácie ľudí s autizmom. Pripomenula, že podstatné je neodsudzovať ich, ale rešpektovať ich spoločenské limity a snažiť sa porozumieť spôsobu ich komunikácie, vyjadrenia potrieb, či pocitov vo forme gest, či pomocou kartičiek. Predovšetkým neodsúdiť ich ako zlých, nepotrebných, ale hľadať a nachádzať možnosti spolužitia s nimi.

 

Na problém autizmu, najvýraznejšieho vývinového ochorenia, ktoré v súčasnosti ovplyvňuje viac ako 70 miliónov ľudí na celom svete, na jeho závažné sociálne a ekonomické dopady na chorého a jeho rodinu, spôsobujúce, že sa táto choroba stáva celospoločenským problémom upozorňuje aj OSN, ktorá ochoreniu v roku 2007 venovala Svetový deň.


Mesto Rimavská Sobota sa tento rok po prvýkrát zapojí do medzinárodnej kampane Dňa povedomia o autizme použitím modrej farby na exteriérové osvetlenie budovy Radnice na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Budova sa rozsvieti v nedeľu 2. apríla 2023 po zotmení o 19:30 hod., pri tejto príležitosti vystúpia spevácke zbory Nádej a Bona Fide, recitovať bude známa a obľúbená pani učiteľka a recitátorka, mama 2 zdravých a úspešných detí, pani Ľubica Varjuová, ktorá práci s deťmi zasvätila svoj život a prítomným sa prihovorí iniciátorka podujatia, pani Irena Resutíková.  reklama


Zdroj: Irena Resutíková/Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  fcbNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok