Anketa Netky.sk : Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. dec. 2019Radúz
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
10.08.2018 14:50 Domov
Colníci zaistili účtovníctvo spoločností podozrivých z podvodov na DPH
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.08.2018 14:50 Domov

Colníci zaistili účtovníctvo spoločností podozrivých z podvodov na DPHBRATISLAVA – Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili v uplynulých dňoch účtovné doklady viacerých spoločností podozrivých z neoprávneného uplatnenia vratky dane z pridanej hodnoty (DPH).


Tieto spoločnosti svojím nezákonným konaním spôsobili štátu škodu vo výške 300.000 eur. Informovala o tom hovorkyňa Finančnej správy (FS) SR Ivana Skokanová.

 

Podozrenie z porušenia zákona o DPH podľa hovorkyne colníci identifikovali u viacerých spoločností so sídlom v Trnave, Senici a Bratislave. Z obavy, že by mohlo dôjsť k zničeniu účtovných dokladov, tento týždeň účtovníctvo vo firme zaistili. Dané spoločnosti si zrejme neoprávnene odpočítavali DPH z faktúr za dodávky rôznych stavebných prác a služieb.

 

"Faktúry vystavovala osoba, ktorá podľa vyjadrení konateľa firmy predstierala, že je zástupcom jednej zo spoločností, a to bez akéhokoľvek oprávnenia na takéto konanie. V mene tejto spoločnosti vystavovala faktúry. Jej konateľ však uviedol, že nemal žiadneho zástupcu ani splnomocnenca na uzatváranie dodávateľsko-odberateľských vzťahov. Pre túto údajnú nevedomosť spoločnosť neevidovala vo svojom účtovníctve takto vystavené faktúry," objasnila Skokanová s tým, že potvrdenie týchto skutočností je v štádiu preverovania. Predpokladanú škodu, ktorá vznikla takýmto konaním, odhadli pracovníci KÚFS na 250.000 eur.

 

Porušenia daňových predpisov sa zároveň mala dopustiť aj spoločnosť zo stredného Slovenska s prevádzkou v Považskej Bystrici. Predmetom jej činnosti je predaj textilu, obuvi a rozličného tovaru. Colníci vo firme zaistili účtovné doklady za posledné štyri roky, uviedla finančná správa. Tieto doklady sa nachádzali v účtovnej firme, ktorá zároveň prenajímala obchodné priestory podozrivej spoločnosti.

 

Tá si mala podľa Skokanovej neoprávnene odpočítavať DPH v súvislosti s nákupom a následným predajom tovaru. "Ponúkala na predaj tovar prevažne z Číny, ktorý nakúpila na základe zjednodušených faktúr od obchodníkov z Bratislavy. Do účtovníctva boli zaradené aj fiktívne zjednodušené faktúry, čím sa tejto spoločnosti podarilo znižovať vlastnú daňovú povinnosť," priblížila. Odhadovaný daňový únik je vyčíslený na približne 50.000 eur.reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok