Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Štefan Simon
Štefan Simon
26.04.2021 13:52 Domov
ROZHOVOR: Je najstarším zamestnancom obchodného reťazca. Bol pri otvorení prvej prevádzky a nechýbal ani pri poslednom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.04.2021 13:52 Domov

ROZHOVOR: Je najstarším zamestnancom obchodného reťazca. Bol pri otvorení prvej prevádzky a nechýbal ani pri poslednomŠtefan Simon svojich kolegov v spoločnosti Lidl môže naučiť naozaj veľa, nakoľko mu prináleží status - služobne najstarší zamestnanec.


Jeho zamestnanie vykonáva s láskou a hovorí, že objaviť inzerát s ponukou práce počas jeho kariérnych začiatkov bola šťastná zhoda náhod. 

 

Ako vnímate spoločnosť Lidl ako zamestnávateľa? 

 

Spoločnosť Lidl považujem za stabilného a férového zamestnávateľa, ktorý poskytuje svojim zamestnancom istotu aj v ťažkých časoch. A to naozaj u zamestnávateľa vítam. Čo sa týka ďalších pozitív, Lidl  nezabúda na rozvoj svojich zamestnancov, kariérny postup a rovnako tak aj čo sa týka nás, zamestnancov, ktorí sme v spoločnosti už dlho, máme neustále možnosť vzdelávať sa, kariérne rásť  a posúvať sa ďalej. Veľmi pozitívne vnímam férovosť zamestnávateľa a Lidl takým rozhodne je.

 

Vy ste zamestnancom číslo dva, čo znamená, že vo firme ste od jej úplných začiatkov, odkedy expandovala na Slovensko. Ako sa z vášho pohľadu mení Lidl? 

 

Je to tak, som služobne najstarší zamestnanec. Vo firme som od roku 2000, aj keď prvé prevádzky sa otvárali o štyri roky neskôr. Ale samozrejme, všetko sa muselo pripraviť s dostatočným časovým predstihom, takže oddelenie expanzie muselo riešiť všetko potrebné čo sa týkalo výstavby prvých predajní a logistického centra. Lidl sa mení stále a mení sa k lepšiemu. Menili sme svoje štandardy, rozrastali sme sa, inovovali sme.

 

Dnešné prevádzky vyzerajú úplne inak, ako tie prvé. A to je dobré, pretože tým len dokazujeme, že sme moderná firma, ktorá dokáže reagovať na technologické novinky, ekologické trendy vo výstavbe a situáciu na trhu. Dnes využívame v rámci našej expanzie niekoľko rôznych typov predajní, takže sa vieme prispôsobiť takmer každej lokalite, ktorá je z nášho pohľadu zaujímavá. Dôkazom toho je aj naša 150. predajňa na Slovensku.

 

 

Prečo ste sa rozhodli pracovať práve v tomto diskonte? 

 

Lidl som si vybral kvôli tomu, že v tom čase som bol krátko po škole, pracoval som v jednej štátnej spoločnosti a Lidl hľadal niekoho, kto hovorí po nemecky. Celý ten inzerát bol v nemčine, čo ma veľmi zaujalo. Nemčina bolo však to jediné, čo som ovládal. Tá pozícia bola pre mňa niečo absolútne neznáme a nepoznal som ani Lidl ako firmu.  Ale musím povedať, že určite neľutujem, že som do toho išiel. Moja práca ma napĺňa a baví ma, takže to beriem aj ako šťastnú náhodou, že som ten inzerát v novinách videl. 

 

 

Ste stále dostatočne motivovaný? 

 

Rozhodne áno. Dennodenne prichádzajú nové výzvy, máme primeranú voľnosť v rozhodovaní a možnosť sebarealizácie. To považujem za kľúčové, ak sa chcem niekam posúvať. Takže, áno, som stále dostatočne motivovaný.  

 

 

Aké vzťahy prevládajú na pracovisku? Našli ste si počas vášho pôsobenia nové priateľstvá? 

 

Dovolím si tvrdiť, že množstvo mojich kolegov nie sú len kolegovia, ale najmä priatelia. Niektorí z nich už v spoločnosti ani nepracujú, ale zostali sme kontakte. A nie sú to len ľudia zo Slovenska. Navyše, poznám niekoľko manželských párov, ktoré vznikli v Lidli. Musím teda skonštatovať, že budujeme výborné medziľudské vzťahy a som za to naozaj rád 

 

Čo robíte najradšej, keď vám skončí pracovná doba? 

 

Najradšej zo všetkého sa venujem rodine, chodím na chalupu a veľmi rád si čítam knihy, ku ktorým mám veľmi blízky vzťah. Mám rád svoju prácu, no napriek tomu sa vždy veľmi teším, keď sa môžem na chvíľu stíšiť a oddychovať.

 

Diskont Lidl niekoľko rokov dokazuje, že je stabilný a férový zamestnávateľ. Minulý týždeň obhájol svoju pozíciu n a trhu v súťaži Obchodník roka. Ak sa vás dotkli ťažké pandemické časy a hľadáte uplatnenie, reťazec ponúka niekoľko desiatok pracovných  miest, na ktorých sa môžeťe realizovať.

 reklama


Zdroj: Lidl/Netky Miloš Cíbik

Foto:  LidlNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok