Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. jan. 2023Emil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zrazených lesných zvierat môže na cestách pribúdať, len v roku 2017 ich bolo takmer 3000.
Zrazených lesných zvierat môže na cestách pribúdať, len v roku 2017 ich bolo takmer 3000.
24.09.2020 16:02 Domov
Čo urobili policajti po zrážke so srnkou?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.09.2020 16:02 Domov

Čo urobili policajti po zrážke so srnkou?Polícia každoročne v období začínajúcej sa jesene upozorňuje na nevyhnutnosť ešte viac zvýšiť ostražitosť na cestách, pretože sa začína obdobie ruje.


Mnoho šoférov pri zrážke s lesnou zverou spanikári, resp. netuší, čo má nasledovať z ich strany po takejto nepríjemnej udalosti. Portál Carhelp odporúča šesť bodov, ktoré je dôležité urobiť po zrážke. Najdôležitejšie sú však prvé štyri kroky - bezpečne odstaviť auto na krajnicu, zapnúť výstražné smerovky, obliecť si reflexnú vestu, vybrať trojuholník a položiť ho na viditeľné miesto v dostatočnej vzdialenosti od miesta nehody a napokon zavolať na č. 158.

 

 

Neutekať a nebrať

Mnoho ľudí by sa mohlo nazdávať, že takto získaný úlovok je možné naložiť, neskôr skonzumovať či darovať. Nie je to tak. „V žiadnom prípade miesto nehody neopúšťajte. Zrazená zver, ktorá zostane ležať na ceste môže ohroziť iného vodiča a pre vás by plynula civilno-právna a v horšom prípade trestno-právna zodpovednosť,“ zdôrazňuje portál s tým, že zákon zakazuje odniesť si zrazené zviera v kufri auta.

 

Pytliačenie?

Za to by totiž pre podozrenie z vykonania trestného činu pytliactva hrozilo až dva roky odňatia slobody. Portál pridal aj čísla zrazených zvierat - kým v v roku 2010 to bolo 1880, rok 2017 priniesol 2931 takýchto nehôd.

 

 

Príkladní príslušníci

Polícia SR pomohla pri jednej z takýchto nehôd, o čom vydal svedectvo Pavol, ktorý na ceste z Trenčína do Bojníc, neďaleko mesta Partizánske, zrazil srnku. „Priamo za mnou išlo policajné vozidlo z Prievidze. Policajti ihneď zastavili, poradili mi, čo mám robiť a až do príchodu špecialistu na nehody a poľovníkov riadili dopravu, aby nedochádzalo ku kolíznym situáciám,“ vysvetlil šofér.

 reklama


reklama


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash/YouTube/FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok