City zdolalo Southampton 4:1, na Liverpool stráca bod

NETKY.SK • 5 Apríl 2014, 18:51 • 2 min

LONDÝN - V úvodnom sobotňajšom zápase 33. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Manchester City nad Southamptonom 4:1.

Domáci sa ujali vedenia už v 3. minúte, keď pokutový kop premenil Yaya Toure. Hostia vyrovnali v 37. minúte tiež po strele z bieleho bodu, keď úspešným exekútorom jedenástky bol Rickie Lambert. "Citizens" excelentne vyšiel záver prvého polčasu, keď v prvej minúte nadstaveného času ich poslal opäť do vedenia Samir Nasri a vo štvrtej minúte "nadstavby" na rozdiel dvoch gólov upravil Edin Džeko. Konečný gólový účet zápasu vystavil v 81. minúte po krátkom štvorminútovom pobyte na ihrisku striedajúci Stevan Jovetič.

City sa vďaka tomuto víťazstvu dostali v priebežnej tabuľke Premier League na 2. miesto so stratou jedného bodu na FC Liverpool, pričom majú jeden zápas k dobru.

Po remíze vo štvrťfinále Ligy majstrov proti Bayernu Mníchov 1:1 zvíťazil Manchester United nad trápiacim sa Newcastlom 4:0, keď dva góly United strelil Juan Mata.

Dôležité tri body v súbojoch o záchranu získal Crystal Palace, ktorý po minulotýždňovej výhre nad FC Chelsea, triumfoval aj na pôde zachraňujúceho sa "konkurenta" Cardiff City 3:0. V ďalšom záchranárskom súboji prehral Norwich City s West Bromwich Albion 0:1, keď jediný gól zápasu strelil v 16. min Morgan Amalfitano.

Z dna tabuľky sa po výhre 2:1, keď víťazný gól proti Aston Ville zaznamenal 5 minút pred koncom zápasu Hugo Rodallega, dostal Fulham. Jeho miesto zaujal Sunderland, ktorý má však o tri odohrané zápasy menej.

Sumár:
      Manchester City - FC Southampton 4:1 (3:1)
      Góly: 3. (z pok. kopu) Y. Toure, 45.+1 Nasri, 45.+4 Džeko, 81. Jovetič - 37. (z pok. kopu) Lambert

Norwich City - West Bromwich Albion 0:1 (0:1)
      Gól: 16. Amalfitano. 26.859 divákov.

Newcastle United - Manchester United 0:4 (0:1)        Góly: 39., 50. Mata, 64. Hernandez, 90.+3 Januzaj. 50.000 divákov.

Hull City - Swansea City 1:0 (1:0)
      Gól: 39. Boyd. 22.744 divákov.

Aston Villa - Fulham 1:2 (0:0)
      Góly: 70. Holt - 61. Richardson, 86. Rodallega. 33.532 divákov

Cardiff City - Crystal Palace 0:3 (0:1)
      Góly: 31., 88. Puncheon, 71. Ledley. 27.687 divákov