Čile obhájilo titul na Copa America: Argentínu opäť zdolalo po 11-kovom rozstrele

NETKY.SK • 27 Jún 2016, 07:53 • 2 min

EAST RUTHERFORD - Futbalisti Čile obhájili titul na Copa America. Vo finále 45. ročníka turnaja na štadióne v americkom East Rutherford zdolali rovnako ako vlani Argentínu 4:2 po jedenástkovom rozstrele, v riadnom hracom čase i po predĺžení sa zápas skončil bezgólovou remízou.

Čiľania nadviazali na domáci triumf zo Santiaga a stali sa prvým tímom od roku 1947, ktorý dokázal vyhrať prestížny turnaj dvakrát za sebou.

Argentínčania neprerušili 23-ročné čakanie na veľkú trofej a prehrali tretie finále na vrcholnom podujatí za sebou. V rozstrele totiž zlyhal hviezdny Lionel Messi, ktorý pri úvodnom pokuse prestrelil bránku a vo štvrtej sérii aj Lucas Biglia. Z čílskeho tímu zo značky bieleho bodu nemieril presne iba Arturo Vidal. Pre dvojnásobných majstrov sveta sú jedenástky čiernu morou, vo vlaňajšom rozstrele prehrali 1:4. Obe mužstvá dohrávali s desiatimi hráčmi. V 28. minúte išiel po druhej žltej karte predčasne do kabín Čiľan Marcelo Diaz. V 43. minúte brazílsky rozhodca Heber Lopes vylúčil argentínskeho obrancu Marcela Roja.

finále 45. ročníka Copa America:

Argentína - Čile 0:0, 2:4 po rozstrele zo značky 11 m

rozstrel: Vidal - nedal, Messi - nedal, Castillo 0:1, Mascherano 1:1, Aranguiz 1:2, Agüero 2:2, Beausejour 2:3, Biglia nedal, Silva 2:4

rozhodoval: Lopes (Braz.), CK: 43. Rojo - 28. Diaz, 82.026 divákov

zostavy:

Čile: Bravo - Isla, Medel, Jara, Beausejour - Vidal, Diaz, Aranguiz - Fuenzalida (80. Puch) - Vargas (109. Castillo), Sanchez

Argentína: Romero - Mercado, Otamendi, Mori, Rojo - Biglia, Mascherano, Banega (111. Lamela) - Messi - Higuain (70. Agüero), Di Maria (57. Kranevitter)