Česko prehralo so Švédskom 1:2

NETKY.SK • 5 Máj 2013, 14:01 • 2 min

ŠTOKHOLM - Švédski hokejisti sa dočkali prvých bodov na 77. majstrovstvách sveta. V sobotňajšom šlágri štokholmskej A-skupiny zdolali domáci reprezentanti Česko tesne 2:1. Po druhom hracom dni tak majú oba tímy na konte zhodne tri body.

Švédi pretavili svoju korčuliarsku a streleckú prevahu v úvodný gól v 11. minúte, keď prihrávku Thörnberga od zadného mantinelu využil Ericsson. "Tri korunky" oproti úvodnému duelu so Švajčiarskom pôsobili oveľa dynamickejšie, nebezpečnejšie a súpera k ničomu vážnemu nepúšťali.

Na začiatku druhej tretiny zvýšil ich náskok obranca Tallinder, ktorý využil zakrytý výhľad brankára Saláka. Až približne v polovici stretnutia sa Česi dostali do tempa. V 33. min znížil z ich pohľadu Hudler, ktorý sa presadil v presilovke. Domáci však boli naďalej aktívnejším tímom, ich šance maril buď Salák, alebo žŕdky jeho bránky. V tretej tretine pokračoval švédsky tlak, Česi hrozili pred Enrothom len sporadicky. Zverencom trénera Aloisa Hadamczika nepomohla k vyrovnaniu už ani záverečná power play bez brankára.

A-skupina:

Česko - Švédsko 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 33. Hudler (Voráček, Tlustý) - 11. Ericsson (Thörnberg, Järnkrok), 24. Tallinder (Lundqvist, E. Gustafsson). Rozhodcovia: Bulanov, Olenin (obaja Rus.) - Carlson (Kan.), Schrader (Nem.), vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše Tallinder 2+5+DKZ za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0., 12.500 divákov.

Česko: Salák - Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák, - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Voráček, Hudler, Tlustý - Hertl, Kovář, Tenkrát - Irgl, Novotný, Hubáček

Švédsko: Enroth - Fälth, Kronwall, E. Gustafsson, Tallinder, Fransson, Granberg - Eriksson, Persson, Axelsson - Jämtin, Lundqvist, Hjalmarsson - Landeskog, Lindberg, Ericsson - Thörnberg, Danielsson, Järnkrok - Pettersson