Česi po triumfe nad Nemeckom vo štvrťfinále B-skupiny proti Švédom

NETKY.SK • 16 Máj 2012, 07:21 • 2 min

esi po triumfe nad Nemeckom vo štvrťfinále B-skupiny proti Švédom - Hokej Hokejisti Česka zvíťazili vo svojom záverečnom zápase základnej B-skupiny MS nad Nemeckom 8 1. Kým pre nemecký tím sa po utorňajšom druhom debakli v rade šampionát skončil, Česi obs

Hokejisti Česka zvíťazili vo svojom záverečnom zápase základnej B-skupiny MS nad Nemeckom 8:1. Kým pre nemecký tím sa po utorňajšom druhom debakli v rade šampionát skončil, Česi obsadili v tabuľke so ziskom 14 bodov tretiu priečku a vo štvrtok o 20.15 h narazia v štokholmskom štvrťfinále na domáce Švédsko. Druhú štvrťfinálovú dvojicu vytvoria Rusi s Nórmi.
      Zverenci Aloisa Hadamczika nenechali v súboji s Nemcami nič na náhodu a už v prvej tretine si vybudovali dvojgólový náskok. Na úvodný zásah Hemského z konca druhej minúty síce odpovedal v presilovke Greilinger, favorizovanému celku však vrátil vedenie Krajíček a ďalší gól pridal Erat. Po prestávke už bola hra plne v českej réžii a nemecký brankár Endras do konca tretiny vylovil zo siete ďalšie tri puky. Nemci, ktorí v predchádzajúcom dueli podľahli Nórom vysoko 4:12, napokon utŕžili ďalší debakel a so šampionátom sa rozlúčili prehrou 1:8 a to ešte Krejčí nepremenil trestné strieľanie. Česi si po tomto momente dovolili aj výmenu brankárov, keď Štěpánka nahradil Mrázek.

B-skupina:
      Česko - Nemecko 8:1 (3:1, 3:0, 2:0)
      Góly: 2. Hemský (Průcha), 11. Krajíček (Vondrka, Novotný), 17. Erat (Nakládal, Krejčí), 26. Koukal (Krajíček, Čáslava), 30. Krejčí (Tenkrát), 35. Novotný (Petružálek), 45. Koukal (Hemský, Průcha), 47. Blaťák (Krejčí, Plekanec) - 8. Greilinger (Schubert, Ullmann). Rozhodovali: Bulanov, Olenin (obaja Rus.) – Arm (Švaj.), Suominen (Fín.), vylúčení 2:7 na 2 min, presilovky 4:1, oslabenia: 1:0, striedanie:
      Česko: Štěpánek (51. Mrázek) – Blaťák, Nakládal, Krejčík, Čáslava, Mojžíš, Krajíček, Němec – Michálek, Erat, Plekanec – Krejčí, Tenkrát, Frolík – Koukal, Průcha, Hemský – Novotný, Vondrka, Petružálek
      Nemecko: Endras – Reul, N. Goc, Krüger, Ondruschka, Fischer, Schubert, Lavalée, Akdag – Kink, Tripp, M. Goc – Hospelt, Greilinger, Furchner – Kaufmann, Barta, Pietta – Reimer, Ullmann, Gogulla