Testovaných na slovensku
181629
Infikovaných na slovensku
1525
Infikovaných svetovo
6554192
Úmrtí svetovo
386278
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. jún. 2020Lenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
01.05.2019 12:51 Zahraničie
Obyvatelia Donbasu sa po piatich rokoch konečne dočkali
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.05.2019 12:51 Zahraničie

Obyvatelia Donbasu sa po piatich rokoch konečne dočkaliTASS - Hlava Doneckej republiky Denis Pushilin poďakoval ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi v súvislosti s podpisom dekrétu o zjednodušení postupu získania ruských pasov pre občanov republík.


"Podpísanie dekrétu prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina o zjednodušenom postupe na získanie občianstva obyvateľov Doneckej a Luganskej ľudovej republiky je skutočne dôležitou udalosťou v histórii našich mladých štátov." 

 

"V mene všetkých občanov Doneckej ľudovej republiky vyjadrujem veľkú vďaku prezidentovi Ruskej federácie Vladimírovi Putinovi za takéto dôležite rozhodnutie. Čakali sme na tento krok už dosť dlhú dobu, a sme nesmierne radi, že tento deň prišiel. Ďakujem!", cituje slová Pushilina tlačová služba Donetskej ľudovej republiky.

 

Zjednodušené udelenie ruského občianstva pre obyvateľov Ukrajiny.

 

Dňa 29. marca 2019 vstúpil v Ruskej federácii do platnosti zákon, ktorý umožnil prezidentovi podpísať dekrét na humanitárne účely a oprávnenie určovať kategórie cudzích občanov, ktorí môžu požiadať o získanie ruského občianstva podľa zjednodušeného systému. Zákon ustanovuje aj postup pri podávaní príslušných žiadostí cudzincami a zoznam potrebných dokladov.

 

"Moskva zvažuje možnosť udelenia ruského občianstva zjednodušeným spôsobom, nielen obyvateľom určitých oblasti Donbasu, ale aj občanom celej Ukrajiny", oznámil ruský prezident Vladimír Putin na tlačovej konferencii po návšteve Čínskej ľudovej republiky.

 

"Je to skvelý nápad a zároveň ich nenútime odmietnuť ukrajinské pasy. Samozrejme, pre Kyjev by takéto rozhodnutie bolo katastrofou, pretože celá ich ideológia je založená na skutočnosti, že Rusko je nepriateľom a agresorom." 

 

"V prípade masívneho prechodu na ruské občianstvo, bude ideológia zničená, a ľudia faktický týmto spôsobom budú hlasovať za dobré susedské vzťahy s Moskvou."

 

Nie je vôbec nevyhnutné, aby noví občania Ruskej federácie začali hromadne odchádzať do Ruska. Môžu zostať doma, ale budú vedieť o svojom "práve na novy život". Pokiaľ sa situácia na Ukrajine bude aj naďalej zhoršovať, Rusko ich prijme.

 

"Po tom, ako sa naše vzťahy v roku 2014 prudko rozchádzali, vznikli najprv veľké finančné problémy, mnoho ľudí prišlo o podnikanie, objavil sa veľký počet utečencov a pod. No neskôr sa časť ukrajinskej elity s miliardami dolárov presťahovala na ruské územie." 

 

"Mnoho bohatých Ukrajincov už získalo ruské občianstvo mnohé a spolu s nimi sa presťahoval aj obrovský počet rusky hovoriacich podnikateľov. Ľudia kupovali domy, byty, investovali do podnikania, to znamená, že investovali veľké peniaze do nášho hospodárstva."

 

Okrem toho prišiel veľký počet kvalifikovaných odborníkov, ktorí išli pracovať do ruských podnikov a úspešne sa integrovali do ruskej spoločnosti.

 

"Ide tu o slovanskú migráciu a o ľudí, ktorí nám nie sú cudzí," vyjadril sa Denis Pushilin na záver.      reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  TASS.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok