Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
6. okt. 2022Natália
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Bratislava ponúka možnosť výhry ročnej električenky za zaočkovanie.
Bratislava ponúka možnosť výhry ročnej električenky za zaočkovanie.
09.07.2021 14:21 Domov
Bratislava láka na očkovanie špeciálnou výhrou v lotérii
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.07.2021 14:21 Domov

Bratislava láka na očkovanie špeciálnou výhrou v lotériiBRATISLAVA - Bratislava od 9. júla láka na očkovanie záujemcov s možnosťou špeciálnej výhry. Tí, čo sa dajú očkovať, môžu vyhrať lístok na MHD v cene 199 eur.


Cieľom je motivovať ľudí lotériou k očkovaniu, aby hlavné mesto dosiahlo kolektívnu imunitu. Primátor Matúš Vallo chce, aby sa dalo zaočkovať 75 % obyvateľov. "Spúšťame verejnú súťaž o ročné električenky," napísal Vallo na sociálnej sieti.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: Zdravotníci vo Francúzsku sa budú očkovať povinne! Štát im už nedá na výber

 

"Počet nových prípadov covidu v Európe vzrástol minulý týždeň o 10 % a všetkým nám je dnes zrejmé, že tento trend bude pokračovať. Máme pred sebou už len pár týždňov, ktoré môžeme využiť na to, aby sme boli čo najviac pripravení, keď na nás tretia vlna udrie plnou silou," dodal Vallo.

 

Podľa Valla už dnes nikto nemôže povedať, že "covid je len chrípôčka. Jeho následky na zdraví, na životoch, aj na sociálnej situácii rodín už poznáme a nechceme si tým prejsť ešte raz". 

 

 

Princíp kolektívnej imunity podľa Valla spočíva v tom, že ak budeme mať dostatočný počet zaočkovaných, títo dokážu svojou imunitou ochrániť aj tých nezaočkovaných, lebo nebudú vhodné podmienky na komunitné šírenie vírusu. Podľa epidemiológov je na to potrebné, aby zaočkovaných bolo aspoň 75 %. 

 

Prečítajte si napríklad: WHO varuje vlády štátov, aby boli opatrné pri uvoľňovaní opatrení

 

Valla mrzí, že debata na Slovensku sa točí hlavne okolo toho, kto má platiť nezaočkovaným testy a o tom, že niekto tu vytvára dve skupiny občanov. "Dve skupiny občanov tu totiž vytvára vírus, nie my. Z pohľadu vírusu sú len zaočkovaní a nezaočkovaní, tí s imunitou a tí bez nej a je len na nás, do ktorej skupiny sa zaradíme," napísal.

 

 

Ako motiváciu pre tých, ktorí sa zaočkovať ešte len dajú a aj pre tých, ktorí už zaočkovaní sú je ponúknutá možnosť vyhrať ročnú električenku na verejnú dopravu v Bratislave v hodnote 199 EUR. "Každé dva týždne od 16.7., kedy sa uskutoční prvé žrebovanie, budeme žrebovať 15 výhercov z tých, ktorí sa oddnes zaregistrujú do súťaže na stránke," oznámil Vallo.

 

Na záver poprosil všetkých Bratislavčanov a Bratislavčanky, aby sa dali zaočkovať. "Najmä tí, ktorí so svojim rozhodnutím stále váhate a odkladáte ho. Vakcína vás bude naplno chrániť až niekoľko týždňov po druhej dávke a ak chcete čeliť vírusu s už získanou imunitou, neodkladajte svoje rozhodnutie ďalej. Ochránite tým nielen seba a svojich najbližších, ale svojím príspevkom ku kolektívnej imunite pomôžete aj svojmu mestu - aby sa život v Bratislave nezastavil ani počas tretej vlny, aby neskrachovali vaše obľúbené kaviarne, reštaurácie, kluby, obchody, či športoviská a aby sme sa aj naďalej mohli stretávať," uzavrel.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky KP/ Facebook Matúš Vallo má rád Bratislavu

Foto:  Unsplash/ koláž KPNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok