Botík na stovke dvanásty, Klobučník neštartoval

NETKY.SK • 28 August 2014, 10:26 • 2 min

DAUHA - Slovenský reprezentant Marek Botík obsadil 12. priečku vo štvrtkových rozplavbách prsiarskej stovky na prvom podujatí plaveckého Svetového pohára FINA 2014 v krátkom bazéne v katarskej Dauhe.

Dvadsaťtriročný zverenec Matúša Putalu dohmatol za 1:00,17 min, na postup do osemčlenného finále potreboval čas 59,46 s. Slovenský rekordér v tejto disciplíne Tomáš Klobučník (57,75) vo štvrtok neštartoval, v stredu v Dauhe vybojoval šieste miesto vo finále dvojstovky a bol ôsmy v 50 m šprinte. Obaja Slováci sa presúvajú do Dubaja, kde pokračuje seriál SP druhým podujatím.