Barcelona v šlágri LM vyhrala v Lisabone, senzačná prehra Bayernu

NETKY.SK • 3 Október 2012, 08:22 • 2 min

Barcelona v šlágri LM vyhrala v Lisabone, senzačná prehra Bayernu - Futbal V šlágri utorňajšieho programu druhého kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2012/2013 vyhrali v G-skupine hráči FC Barcelona na ihrisku Benficy Lisabon 2 0. Senzáciou je preh

V šlágri utorňajšieho programu druhého kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2012/2013 vyhrali v G-skupine hráči FC Barcelona na ihrisku Benficy Lisabon 2:0.

Senzáciou je prehra mníchovského Bayernu v F-skupine v Borisove s tamojším BATE 1:3.

Barcelona je aj po dvoch zápasoch v najprestížnejšej európskej súťaži stopercentná. Na Štadióne svetla v Lisabone otvorili hostia skóre už v 6. minúte, keď sa zblízka presadil Alexis Sanchez. Benfica sa s výdatnou podporou zaplneného hľadiska snažila odpovedať, ale proti bola defenzíva súpera na čele s gólmanom Valdesom. Po zmene strán potvrdil streleckú fazónu druhým gólom katalánskeho klubu Fabregas, pri oboch presných zásahoch hostí asistoval Messi. Barcelona po triumfe 2:0 natiahla sériu víťaznýcch zápasov v úvode novej sezóny už na osem, na konci stretnutia ale Busquets videl červenú kartu. Tieňom bolo škaredé zranenie Carlesa Puyola, ktorý si zrejme zlomil ľavú ruku.

V úvodnom dueli G-skupiny prehral Spartak Moskva s Celticom Glasgow 2:3. Moskovčania po prehre v Barcelone potrebovali doma bodovať naplno, ich predstavy však začal rúcať už v 12. minúte presný zásah Hoopera. Nigérijčan Emenike potom síce dvoma gólmi otočil priebeh stretnutia, ale po vylúčení domáceho obrancu Insaurraldeho si domáci vypili kalich horkosti až do dna. Najskôr si Kombarov dal vlastný gól a v 90. minúte rozhodol o cennom triumfe škótskeho majstra hlavičkou Samaras. Spartak má tak po dvoch prehrách 2:3 stále na konte bodov nulu. Celtic vyhral v Lige majstrov vôbec prvýkrát na ihrisku súpera, keď 19 z 20 duelov vonku sa pre "katolíkov" skončilo prehrou.

Druhé kolo futbalovej Ligy majstrov

Senzáciou je prehra finalistu uplynulého ročníka Ligy majstrov Bayernu Mníchov na ihrisku BATE Borisov 1:3. O nečakaný trojbodový zápis domácich sa postarali gólmi Pavlov v prvom a Rodionov v druhom polčase a hoci mal nemecký tím loptu častejšie na svojich kopačkách, proti dobre organizovanej obrane súpera sa presadiť dokázal až v nadstavenom čase Ribery. Pri vabanku Bavorov ešte poistil víťazstvo v 94. minúte Bressan. Bieloruský klub je tak po dvoch zápasoch na čele F-skupiny s plným bodovým ziskom, na chvoste je naopak s nulou Lille po prehre na horúcej pôde Valencie 0:2. Hrdinom španielskeho prvoligistu bol dvojgólový Jonas, hostia navyše prišli v závere o vylúčeného Debuchyho.

Bez bodovej straty pokračuje v súťaži Manchester United, ktorý v dueli H-skupiny v Kluži otáčal skóre a napokon triumfoval 2:1. Rumunský outsider sa síce po štvrťhodine hry ujal vedenia zásluhou Kapetanosa, ale van Persie bol proti prekvapeniu a dvakrát sa strelecky presadil. V súboji dvoch tímov, ktoré v prvom kole prehrali, vyhrala portugalská Braga na štadióne Galatasarayu Istanbul 2:0.

Obhajca trofeje Chelsea Londýn v E-skupine bez problémov naplno zabral na pôde dánskeho Nordsjaellandu, pod výsledok 4:0 sa dvoma gólmi podpísal Mata a jedným zásahom David Luiz a Ramirez. Cenný bod za remízu 1:1 si z ihriska Juventusu Turín odváža ukrajinský Šachtar Doneck, taliansky šampión tak má po dvoch kolách na konte dve remízy.

Liga majstrov - 2. kolo skupinovej fázy, polčasové sumáre:

E-skupina:

FC Nordsjaelland - Chelsea Londýn 0:4 (0:1)
Góly: 33. a 82. Mata, 79. David Luiz, 89. Ramirez. Rozhodoval: Strahonja (Chorv.)

Juventus Turín - Šachtar Doneck 1:1 (1:1)
Góly: 26. Bonucci - 23. Teixeira. Rozhodoval: Nijhuis (Hol.)

BATE Borisov - Bayern Mníchov 3:1 (1:0)
Góly: 23. Pavlov, 78. Rodionov, 90.+4 Bressan - 90.+1 Ribery. Rozhodca: Stavrev (Mac.)

FC Valencia - OSC Lille 2:0 (1:0)
Góly: 38. a 75. Jonas. Rozhodoval: Rocchi (Tal.), ČK: 86. Debuchy (Lille)

tabuľka:

1. BATE Borisov 2 2 0 0 6:2 6
2. FC Valencia 2 1 0 1 3:2 3
3. Bayern Mníchov 2 1 0 1 3:4 3
4. OSC Lille 2 0 0 2 1:5 0

G-skupina:

Spartak Moskva - Celtic Glasgow 2:3 (1:1)
Góly: 41. a 48. Emenike - 12. Hooper, 71. vlastný Kombarov, 90. Samaras. Rozhodoval: Chapron (Fr.), ČK: 63. Insaurralde (Spartak)

Benfica Lisabon - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Góly: 6. Alexis Sanchez, 55. Fabregas. Rozhodoval: Çakir (Tur.), ČK. 89. Busquets (Barcelona)