ATP Paríž: Ferrer vyradil Berdycha, v semifinále ho čaká Nadal

NETKY.SK • 2 November 2013, 08:42 • 2 min

PARÍŽ - Španielsky tenista David Ferrer vyradil Čecha Tomáša Berdycha vo štvrťfinále turnaja kategórie Masters v Paríži po setoch 4:6, 7:5 a 6:3. Ferrer, ktorý v hale Barcy obhajuje titul, sa v španielskom semifinále stretne so svetovou jednotkou Rafaelom Nadalom.

Šiesty nasadený Berdych mal proti turnajovej trojke vynikajúci vstup do zápasu. Pri súperovom podaní vyhral hneď prvú hru a brejk udržal až do konca setu. Na začiatku druhej sady mu to však Ferrer oplatil, a aj keď Berdych ešte dokázal z 1:4 vyrovnať na 4:4, stratené podanie za stavu 5:6 ho stálo set. Rozhodujúci okamžik zápasu prišiel v štvrtej hre tretieho setu, v ktorej Ferrer čistou hrou pripravil najlepšieho českého tenistu o servis, a tentoraz už výhodu nepustil. Zápas zakončil pri druhom mečbole.