Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. okt. 2022Arnold
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Univerzita Komenského
Univerzita Komenského
19.06.2018 12:05 Domov
Americký vedec Joseph Wang si prevzal čestný doktorát Univerzity Komenského
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.06.2018 12:05 Domov

Americký vedec Joseph Wang si prevzal čestný doktorát Univerzity KomenskéhoBRATISLAVA - Profesor Kalifornskej univerzity v San Diegu Joseph Wang si dnes prevzal čestný doktorát Univerzity Komenského v Bratislave (UK). Uznávaný americký vedec a vynálezca v oblasti nanobioelektroniky a nanostrojov sa stal už 123. nositeľom čestného titulu Doctor honoris causa.


Jeho vedecké záujmy sú zamerané na nanobioelektroniku a na nanostroje s dôrazom na vývoj progresívnych nanomotorov, nanorobotov, nanoprevodníkov, bioelektroniku, elektrochemické biosenzory, prenosné senzory a progresívne materiály pre akumuláciu energie. Je autorom viac ako 1 050 článkov, ktoré boli citované viac ako 95-tisíckrát. „Som hlboko poctený, že som získal čestný doktorát z tejto historickej a slávnej univerzity, inštitúcie s dlhoročnou tradíciou akademickej excelencie, ktorá sa nachádza v jednom z najkultúrnejších a najkrajších miest v Európe. Prijímam toto ocenenie s najväčšou vďačnosťou a hrdosťou. Univerzita Komenského má veľký vplyv na celoštátnej i medzinárodnej úrovni. Som veľmi hrdý na našu úzku a dlhodobú spoluprácu so slovenskou vedeckou komunitou – predovšetkým s Univerzitou Komenského,“ povedal vo svojej ďakovnej reči Wang.

Ako agentúru SITA informovala Lenka Miller z Oddelenia vzťahov s verejnosťou UK, Wang sa významnou mierou pričinil o spoluprácu so slovenskými vedcami z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK. „Na vývoji biosenzorov s ním spolupracujeme od roku 1997, teda už 20 rokov. Počas tohto obdobia sme riešili dva projekty v rámci programu NATO v oblasti prírodných vied a v rámci programu NATO Science for Peace, kde bol profesor Wang hlavným riešiteľom. Aj vďaka týmto projektom sa podarilo vybaviť oddelenie biofyziky Katedry jadrovej fyziky a biofyziky novými vedeckými prístrojmi,“ priblížil dekan fakulty Jozef Masarik.

Medzi osobnosti, ktorým univerzita doposiaľ udelila čestný doktorát, patria napríklad generálny tajomník OSN Pan Ki-mun, významný svetový mikrobiológ Ján Vilček, držiteľ Nobelovej ceny za chémiu Gerhard Ertl či 14. dalajláma a nositeľ Nobelovej ceny za mier Tenzin Gyatso.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA

Foto:  Google mapsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok