Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jún. 2021Alojz
BratislavaBratislava 21°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vývojári vytvorili robota, ktorý pomôže zvýšiť efektivitu poľnohospodárstva
Vývojári vytvorili robota, ktorý pomôže zvýšiť efektivitu poľnohospodárstva
29.10.2020 20:20 Relax
Alphabet vytvoril robota, ktorý by mal zvýšiť efektivitu poľnohospodárstva
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.10.2020 20:20 Relax

Alphabet vytvoril robota, ktorý by mal zvýšiť efektivitu poľnohospodárstvaKALIFORNIA - Vývojári vytvorili robota, ktorý pomôže zvýšiť efektivitu poľnohospodárstva. Táto technológia je navrhnutá tak, aby pomohla ľudstvu produkovať viac potravín.


Najnovšia technológia

Divízia prelomových projektov holdingovej spoločnosti Alphabet, ktorá vlastní Google, predstavila model elektrického bezpilotného "chrobáka", ktorý jazdí po poliach a monitoruje stav rastlín.

 

Spracovaním veľkých údajov zhromaždených s presnosťou až do jednotlivých bobúľ a strukov robot pomôže zaviesť nové plodiny, ktoré sú odolné voči účinkom globálneho otepľovania a zníži potrebu pesticídov, zavlažovania a hnojív pri zachovaní úrodnosti.

 

 

Trolejové zariadenie, ktoré sa pohybuje medzi riadkami, pomocou GPS určuje súradnice rastliny a potom zhromažďuje údaje vrátane výšky rastlín, veľkosti plodov a listov ako aj poveternostných a pôdnych podmienok. Týmto spôsobom môžu poľnohospodári rýchlo identifikovať problémy s plodinami a robiť presné predpovede úrody.

 

Prototypové roboty sa už používajú na štúdium rastu a úrody sóje v state Illinois ako na jahodových poliach v Kalifornií.

 

Projekt Mineral

Tieto stroje sú kľúčovou súčasťou projektu Mineral. Vedúci projektu Elliott Grant uviedol, že hlavnou myšlienkou projektu je udržateľná a rozsiahla výroba potravín pomocou umelej inteligencie, robotiky, senzorov a ďalších technických prostriedkov.

 

 

V dôsledku globálnych klimatických zmien sa tradičná poľnohospodárska výroba stáva ťažkou. V posledných rokoch výskumné skupiny aktívne hľadali špičkové technologické riešenia pre rozvoj poľnohospodárstva a agropriemyslu.

 

"Aby bolo možné uživiť svetovú populáciu, musí poľnohospodárstvo v priebehu nasledujúcich 50 rokov produkovať viac potravín ako v predošlých desaťtisíc rokoch," tvrdia účastníci projektu Mineral.

 

Tím bude spolupracovať s chovateľmi, farmármi a ďalšími odborníkmi na hľadaní praktických riešení poľnohospodárskych problémov. V súčasnosti sú do projektu zapojení producenti z Južnej Afriky, Argentíny, Kanady a USA. Spolupráca sa plánuje rozšíriť do celého sveta.

 

Súvisiaci článok: Zmenami v poľnohospodárstve chcú zlepšiť stav biodiverzity

 

Čo ničí poľnohospodárstvo viac ako koronavírus?reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: The Verge/Netky Anna Mogilevskaia

Foto:  Alphabet, YouTube, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok