Testovaných na slovensku
165714
Infikovaných na slovensku
1520
Infikovaných svetovo
5910720
Úmrtí svetovo
362124
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. máj. 2020Vilma
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.10.2018 13:04 Relax
Ak chcete podporiť inteligenciu svojho dieťaťa, mali by ste urobiť toto: Výsledky uvidíte už po mesiaci
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.10.2018 13:04 Relax

Ak chcete podporiť inteligenciu svojho dieťaťa, mali by ste urobiť toto: Výsledky uvidíte už po mesiaciVedci prezradili, ako môžete svojmu dieťaťu zabezpečiť lepší vývoj kognitívnych schopností. Stačí takto málo!


Doktor Jeremy Walsh s tímom vedcov realizovali štúdiu, v ktorej sa venovali pozorovaniu vývoja detského mozgu. Skúmali deti vo veku 8 – 11 rokov, ktoré sa v rámci bežného dňa venujú rôznym činnostiam. Dospeli však k alarmujúcim zisteniam. Deti, ktoré trávia pri elektronických zariadeniach ako počítače, tablety, mobily či televízia viac ako dve hodiny denne, majú približne o 5 percent nižšiu kognitívnu funkciu mozgu, než ich rovesníci venujúci sa rôznorodejšej činnosti.

 

Zdroj: Pixabay

 

Z výskumu jednoznačne vyplýva, že na kognitívne zdravie dieťaťa ma vplyv priebeh celého dňa. Zistilo sa, že najučenlivejšie sú práve tie deti, ktoré dodržiavajú vyvážený časový harmonogram a venujú sa viacerým činnostiam. Svoj čas trávia vonku, fyzickou aj psychickou aktivitou, pri elektronike a v neposlednom rade spánkom, ktorý je v tejto súvislosti mimoriadne dôležitý.

 

Vedci teda na základe svojich zistení rodičom odporúčajú, aby limitovali čas ich detí strávený pri elektronických zariadeniach a dohliadli na kvalitný, zdravý a dostatočne dlhý spánok. Práve tieto dve veci majú totiž na kognitívnom vývoji najvýznamnejší podiel. Zmenu v ich vnímaní si tak môžete všimnúť už po mesiaci.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok