Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. okt. 2019Vladimíra
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.10.2018 13:04 Relax
Ak chcete podporiť inteligenciu svojho dieťaťa, mali by ste urobiť toto: Výsledky uvidíte už po mesiaci
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.10.2018 13:04 Relax

Ak chcete podporiť inteligenciu svojho dieťaťa, mali by ste urobiť toto: Výsledky uvidíte už po mesiaciVedci prezradili, ako môžete svojmu dieťaťu zabezpečiť lepší vývoj kognitívnych schopností. Stačí takto málo!


Doktor Jeremy Walsh s tímom vedcov realizovali štúdiu, v ktorej sa venovali pozorovaniu vývoja detského mozgu. Skúmali deti vo veku 8 – 11 rokov, ktoré sa v rámci bežného dňa venujú rôznym činnostiam. Dospeli však k alarmujúcim zisteniam. Deti, ktoré trávia pri elektronických zariadeniach ako počítače, tablety, mobily či televízia viac ako dve hodiny denne, majú približne o 5 percent nižšiu kognitívnu funkciu mozgu, než ich rovesníci venujúci sa rôznorodejšej činnosti.

 

Zdroj: Pixabay

 

Z výskumu jednoznačne vyplýva, že na kognitívne zdravie dieťaťa ma vplyv priebeh celého dňa. Zistilo sa, že najučenlivejšie sú práve tie deti, ktoré dodržiavajú vyvážený časový harmonogram a venujú sa viacerým činnostiam. Svoj čas trávia vonku, fyzickou aj psychickou aktivitou, pri elektronike a v neposlednom rade spánkom, ktorý je v tejto súvislosti mimoriadne dôležitý.

 

Vedci teda na základe svojich zistení rodičom odporúčajú, aby limitovali čas ich detí strávený pri elektronických zariadeniach a dohliadli na kvalitný, zdravý a dostatočne dlhý spánok. Práve tieto dve veci majú totiž na kognitívnom vývoji najvýznamnejší podiel. Zmenu v ich vnímaní si tak môžete všimnúť už po mesiaci.reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok