Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. sep. 2019Zdenka
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Slovensko zaznamenalo míľnik v oblasti liečiv.
Slovensko zaznamenalo míľnik v oblasti liečiv.
12.07.2019 10:43 Domov
Slovensku sa podarilo spraviť významný krok v oblasti dohody o liečivách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.07.2019 10:43 Domov

Slovensku sa podarilo spraviť významný krok v oblasti dohody o liečiváchBRATISLAVA - Slovensko sa od včerajšieho dňa stalo súčasťou krajín pre vykonávanie inšpekcií správnej výrobnej praxe. Všetky krajiny v tomto zoskupení museli byť najprv uznané americkou Správou potravín a liečiv (FDA).


"Uznanie Slovenska je obmedzené na výrobu účinných látok na perorálne použitie, ktoré sa vyrábajú v zariadeniach na to určených," uviedol Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).

 

Tým, že Slovensko bolo uznané na tak vysokej úrovni, ktorá zahŕňa transatlantickú obchodnú dohodu medzi Európskou úniou a USA, považuje sa to za veľmi dôležitý míľnik. Dohoda je výsledkom päťročných rokovaní v USA a vo všetkých členských štátoch EÚ.

 

 

"Štátny ústav pre kontrolu liečiv vynaložil maximálne úsilie, aby splnil podmienky dohody a spolupracoval pri tom s Európskou komisiou, Európskou liekovou agentúrou, inšpektorátmi iných členských krajín a s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky," vyjadril sa na svojej stránke ŠÚKL.

 EU-US Mutual Recognition Agreement (MRA) je dohoda medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi americkými o vzájomnom uznávaní inšpekcií správnej výrobnej praxe, a je len jedným z krokov pri exporte a importe liekov a liečiv. Uvedeniu lieku na konkrétny trh musí predchádzať štandardný registračný proces platný v danej krajine. Na základe tejto dohody môže byť inšpekcia výrobnej praxe uznaná americkou FDA bez potreby vykonania vlastnej inšpekcie, čo obom stranám výrazne zredukuje finančnú a pracovnú záťaž.reklama


Zdroj: SITA/netky LČ

Foto:  Pixabay, Pexels,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok