Sekera strelil desiaty gól v sezóne, Budaj opäť vyhral

NETKY.SK • 2 Marec 2014, 11:59 • 2 min

WASHINGTON - Chicago nezastavilo ani sneženie.

V desiatich sobotňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL bodovali dvaja Slováci. Andrej Sekera z Caroliny strelil desiaty gól sezóny, Michal Handzuš z Chicaga si pripísal ôsmu asistenciu. Z vychytaného víťazstva sa tešil brankár Peter Budaj z Montrealu. Pre zranenie v hornej časti nedohral zasnežený súboj Štadiónovej série pod holým nebom na Soldier Field medzi Chicagom a Pittsburghom domáci Marián Hossa.

Carolina sa po olympijskej prestávke nevie dostať do rytmu, v sobotu prehrala na ľade Los Angeles Kings 1:3. O jediný presný zásah Hurricanes sa postaral Andrej Sekera, ktorý necelých 15 sekúnd pred koncom prvej tretiny nahodenou strelou aj s prispením teču Robyna Regehra vyrovnával na 1:1. Prievidžan bol s takmer 25 minútami na ľade najvyťaženejším hráčom hostí.

Hviezdy Chicaga nezastavilo ani sneženie na Soldier Field. V domovskom stánku tímu amerického futbalu Chicago Bears zdolali Blackhawks pred 62 921 divákmi Pittsburgh hladko 5:1. Kapitán Jonathan Toews dosiahol v stretnutí tri body (2+1) a stal sa jeho prvou hviezdou. Sneženie na brehu Michiganského jazera sa začalo pár hodín pred prvým buly a neprestalo ani počas zápasu. V 37. min prihrával Versteegovi na gól na 3:0 Michal Handzuš. Banskobystričan odohral vyše 15 minút, mal 3 strely a 50 % úspešnosť na vhadzovaniach. Marián Hossa sa objavil na ľade naposledy v úvode druhej tretiny, potom už v zápase nepokračoval. Chicago sa vďaka výhre dostalo na prvé miesto v Centrálnej divízii o dva body pred St. Louis, ktoré však má o tri zápasy menej. Pittsburgh prehral tretíkrát v rade.

Peter Budaj dostal počas zranenia Careyho Pricea opäť šancu a vychytal výhru 4:3 po predĺžení v kanadskom derby nad Torontom. O všetkom rozhodol v nadstavenom čase Max Pacioretty, pre ktorého to bol druhý gól v zápase. Budaj mal 22 úspešných zákrokov.

Zdeno Chára bol na ľade 25:55 min pri prehre svojho Bostonu Bruins 2:4 s Washingtonom Capitals a napriek neúspechu tímu si pripísal plusový bod. Ruský útočník hostí Alexander Ovečkin sa radoval zo svojho 800. kanadského bodu v profilige. Nedarilo sa ani New Yorku Islanders s Ľubomírom Višňovským v zostave. Ten odohral 20:59 min a taktiež si svoje štatistiky obohatil o plusový bod. "Ostrovania" však na vlastnom klzisku podľahli New Jersey vysoko 1:6. Český zakončovateľ hostí Jaromír Jágr sa stal 7. hráčom v histórii, ktorý nastrieľal aspoň 700. gólov. Philadelphia Flyers si poradila s New Yorkom Rangers 4:2. Andrej Meszároš v drese "letcov" strávil na ľade 21:53 min a rovnako ako jeho krajania si pripísal plusový bod. Po dvoch prehrách sa tešil z výhry Columbus, ktorý uspel na ľade Floridy 6:3. Domáci nastúpili bez zraneného Tomáša Kopeckého, v drese Blue Jackets si počas vyše 12 minút na ľade pripísal Marián Gáborík jednu strelu a mal aj mínusový bod. Hráči Columbusu sa radovali z úspechu po dvoch prehrách.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Boston - Washington 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 31. P. Bergeron (D. Hamilton, Reilly Smith), 38. S. Thornton (Paille, G. Campbell) - 19. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäcsktröm), 23. Ovečkin (Marcus Johansson, J. Ward), 31. J. Ward, 51. Fehr (Chimera)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:55 min a pripísal si plusový bod.

New York Islanders - New Jersey 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
Góly: 27. Okposo (Vanek, Bailey) - 5. Henrique (Clowe, Ryder), 24. Jágr (Zajac, Greene), 25. Clowe (Henrique, Gelinas), 29. Židlický (Jágr, Eliáš), 35. Fayne (Loktionov), 60. Gelinas (Židlický, Eliáš)
Ľubomír Višňovský (Islanders) odohral 20:59 min a pripísal si plusový bod.

Philadelphia - New York Rangers 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 8. Lecavalier (Simmonds, Streit), 9. Couturier (Read, Timonen), 34. Simmonds (Timonen, B. Schenn), 57. L. Schenn (Hartnell, C. Giroux) - 25. Kreider (Rick Nash, Stepan), 32. Brassard (B. Richards, Lundqvist)
Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 21:53 min a pripísal si plusový bod.

Columbus - Florida 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
Góly: 8. Umberger (Wisniewski, J. Johnson), 12. Atkinson (Savard, J. Johnson), 31. Savard (Horton, Johansen), 40. Anisimov, 59. Foligno (Dubinsky, R. Murray), 60. Calvert (Letestu, J. Johnson) - 14. Matthias, 27. Bjugstad (Matthias), 32. Bergenheim (Gilbert, Bjugstad)
Marián Gáborík (Columbus) odohral 12:32 min a mal 1 strelu.

Nashville - Winnipeg 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 50. Moser (Del Zotto, Fisher) - 26. O. Jokinen (E. Kane, Trouba), 39. Ladd (Bogosian, Frolík), 57. Setoguchi (Wheeler, Stuart)

Dallas - Tampa Bay 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly: 36. Roussel (Connauton, Fiddler), 39. Fiddler (Roussel, Garbutt) - 2. St. Louis (Brewer, Palát), 13. Thompson (Hedman, Killorn), 35. St. Louis (Palát), 48. S. Salo (Hedman, Killorn)

Los Angeles - Carolina 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 20. M. Richards (Regehr), 49. Martinez (D. Brown, Justin Williams), 59. Justin Williams (Kopitar, T. Lewis) - 20. SEKERA (Riley Nash, Dwyer)
Andrej Sekera (Carolina) strelil gól, mal 1 plusový bod, 2 strely a odohral 24:52 min

Montreal - Toronto 4:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 13. Galchenyuk (A. Markov), 15. Pacioretty (Gorges), 51. Subban (A. Markov, Desharnais), 64. Pacioretty (A. Markov, Subban) - 18. Van Riemsdyk (Kessel, Phaneuf), 46. Van Riemsdyk, 48. Kessel (Bozak)
Peter Budaj (Montreal) mal 22 úspešných zákrokov.

Chicago - Pittsburgh 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly: 16. Sharp (Toews, Leddy), 31. Toews, 37. Versteeg (P. Kane, HANDZUŠ), 54. Bickell (Saad, Rozsíval), 58. Toews (Sharp) - 47. Neal
Michal Handzuš odohral 15:39 min, mal 1 asistenciu a 3 strely, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 4:18 min

Edmonton - Calgary 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 50. Perron (Eberle, Gagner) - 11. Monahan (Colborne, Giordano), 62. Monahan (Byron, Šmíd)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 21:00 min, mal 1 strelu a 1 mínusový bod.