Good Angels zdolali Polkowice a postúpili do semifinále

NETKY.SK • 21 Marec 2013, 14:05 • 2 min

JEKATERINBURG - Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice zvíťazili na finálovom turnaji Final Eight Európskej ligy 2012/13 v ruskom Jekaterinburgu v priamom súboji o postup medzi najlepšiu štvorku európskych klubov nad poľským CCC Polkowice 66:54 a v tabuľke A-skupiny obsadili druhú postupovú pozíciu.

Zverenky Maroša Kováčika zabojujú o účasť vo finále v piatok 22. marca proti tureckému Fenerbahce Istanbul, s ktorým odohrali v základnej B-skupine dva duely (16.30). V druhom semifinálovom zápase na seba narazia víťaz A-skupiny ruský UMMC Jekaterinburg a francúzsky Bourges Basket (14.00).

A-skupina:
Good Angels Košice - CCC Polkowice (Poľ.) 66:54 (33:23)
Zostava a body GA: Piersonová 22, Quigleyová 12, Bojovičová 7, Kupčíková a Kulichová po 2 (Lacyová 11, Krivačevičová 10, Sverrisdóttirová 0) - najviac bodov Polkowice: Ogwumikeová 18, Musinová 10, Palauová 9, TH: 16/9-8/7, trojky: 3:5, fauly: 17:19.

Od úvodného hvizdu sa hral v jekaterinburskom Paláci športov vyrovnaný duel a ani jednému z tímov sa nepodarilo výraznejšie bodovo odskočiť. V 6. minúte svietil po trojke Snellovej na ukazovateli skóre stav 6:9, ale z následného protiútoku zrovnala rovnako strelou za tri body Bojovičová. O dve minúty neskôr vyhrávali Košičanky 14:11, ale ich súper do konca prvej desaťminútovky naklonil mierne misky váh na svoju stranu (14:15). Slovenský šampión pridal na agresivite, dobre bránil a dokázal sa presadiť i v útoku. Na konci 14. minúty už vyhrával po dvoch bodoch Krivačevičovej 24:15, ktorá bola na konci desaťbodovej šnúry. Rozlet "anjelok" chcel prerušiť oddychovým časom tréner poľského družstva, ale jeho zverenky inkasovali ďalšie dva body z ruky Kupčíkovej (26:15). Až potom korigovali Leciejewská a Musinová (26:19), no ich súper odpovedal rovnakou mincou a do polčasu si vypracoval desaťbodový náskok 33:23.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie hráčkam poľského klubu, ktoré do 22. minúty skresali manko na súpera už iba na rozdiel štyroch bodov (33:29), najmä vďaka Ogwumikeovej, ktorá zaznamenala štyri body. V ďalšom priebehu sa obidvom družstvám nedarilo strelecky a aj preto prišiel nasledujúci bod až v 25. minúte, keď Quigleyová premenila jeden z dvoch trestných hodov (34:29). O minútu neskôr sa na opačnej strane presadila z hry Palauová a po nej v 27. minúte znížila na rozdiel dvoch bodov Musinová (34:32). Až potom zaznamenali Košičanky prvé tri koše z hry, o ktoré sa postarala Piersonová a na začiatku 29. minúty upravila na 40:32. Do konca tretej desaťminútovky ešte hviezdila v košickom drese Lacyová, ktorá sa postarala o ďalších sedem bodov a upravila na 47:34. V záverečnej desaťminútovke "anjelky" drámu nedopustili a po víťazstve 66:54 sa tešili zo zaslúženého postupu do semifinále EL.