Američan Farrar obhájil prvenstvo, Peter Sagan skončil 79.

NETKY.SK • 16 August 2010, 07:47 • 2 min

Americký cyklista Tyler Farrar vyhral 15. ročník jednodňových pretekov Vattenfall Cyclassics (216,6 km).
      Obhajca prvenstva odsunul v záverečnom špurte na druhú priečku Nóra Edvalda Boassona Hagena, tretí skončil domáci Andre Greipel. Farrar sa stal prvým jazdcom, ktorému sa na podujatí podarilo obhájiť triumf.
      Najlepšie z trojice štartujúcich Slovákov skončil Peter Sagan (Liquigas) na 79. mieste, keď do cieľa prišiel s 27-sekundovým odstupom na víťaza. Peter Velits (SR/HTC-Columbia) figuroval na 123. a jeho brat-dvojča Martin na 130. priečke.

výsledky:
      1. Tyler Farrar (USA/Garmin) 5:02:36 h, 2. Edvald Boasson Hagen (Nór./Team Sky), 3. Andre Greipel (Nem./HTC-Columbia), 4. Alexander Kristoff (Nór./BMC Racing), 5. Allan Davis (Austr./Astana),6. Daniele Bennati (Tal./Liquigas), 7. Tom Leezer (Hol./Rabobank),8. Enrique Mata (Šp./Footon), 9. Sebastien Hinault (Fr./AG2R), 10. Marco Marcato (Tal./Vacansoleil) všetci rovnaký čas ako víťaz, ...79. Peter SAGAN (SR/Liquigas) +27 s, 123. Peter VELITS (SR/HTC-Columbia) +11:24 min, 130. Martin VELITS (SR/HTC-Columbia) +11:32

Zdroj: TASR/DPA