Nemec sa mohol stať hrdinom Dinama Bukurešť proti Bilbau

NETKY.SK • 28 Júl 2017, 13:43 • 2 min

BUKUREŠŤ - Domáci futbalisti rumunského Dinama Bukurešť remizovali 1:1 s hráčmi španielskeho klubu Athletic Bilbao vo štvrtkovom prvom zápase 3. predkola Európskej ligy 2017/2018, pred budúcotýždňovou odvetou na súperovom ihrisku (3. 8. o 20.45 h) však mohli byť v lepšej pozícii.

Slovenský reprezentačný útočník v službách Dinama Adam Nemec v 64. minúte za stavu 1:1 dostal dlhú prihrávku za obranu Bilbaa a prudkou krížnou strelou ľavačkou zvnútra pokutového územia prekonal brankára Iaga Herrerína, nórsky hlavný rozhodca Tore Hansen však prerušil hru pre signalizáciu ofsajdu zo strany jedného zo svojich asistentov.

Podľa televíznych záberov zohrali úlohu centimetre. Generálny riaditeľ Dinama Adrian Mutu zaujal jednoznačný postoj. "Zaslúžili sme si víťazstvo, pretože súperovmu gólu predchádzal ich nedovolený zákrok a Nemec skóroval v súlade s pravidlami," vyhlásil niekdajší útočník FC Chelsea či Juventusu Turín, citoval ho portál fanatik.ro.

Tridsaťjedenročný banskobystrický rodák Nemec hral do 67. minúty, scénu teda opustil tri minúty po spornom okamihu. Na otvárací zásah hosťujúceho Aymerica Laporteho z 21. minúty odpovedal krátko po zmene strán striedajúci Rivaldinho. Syn brazílskej legendy Rivalda upratal loptu do siete nekompromisne z 25 metrov.