OH2016: Pelé sa teší z premiérového olympijského zlata Brazílie

NETKY.SK • 21 August 2016, 12:59 • 2 min

RIO DE JANEIRO - Legendárny brazílsky futbalista Pelé sa teší zo zlatej medaily svojich nasledovníkov na olympijskom turnaji v Riu de Janeiro.

„Je to perfektné zakončenie olympiády. Boli skvelí na ihrisku aj mimo neho. Mám mnoho spomienok na Maracanu a po dnešku ďalšiu,“ cituje slová 75-ročného Pelého internetový portál goal.com.

Pelé získal s Brazíliou tri tituly majstrov sveta z celkovo piatich, no ani raz olympijské zlato.

Brazília zvíťazila vo finále na olympijskom futbalovom turnaji v Riu de Janeiro nad Nemeckom 5:4 v jedenástkovom rozstrele. Hostiteľská krajina OH 2016 získala historicky premiérové zlato v turnaji mužov pod piatimi kruhmi.