Väčšina z nás platí na dovolenke kartou

NETKY.SK • 14 August 2016, 11:06 • 2 min
Väčšina z nás platí na dovolenke kartou

BRATISLAVA - V zahraničí platobnou kartou platí 48 % dovolenkujúcich Slovákov. Ochota platiť v zahraničí kartou rastie so vzdelaním a príjmom. Ďalšou možnosťou, ako sa vyhnúť zmenárňam, je výber miestnej meny z bankomatov priamo v cieľovej destinácii. Túto alternatívu využíva zhruba tretina opýtaných. Vyplynulo to z prieskumu spoločnosti MasterCard.

slovakia

left justify in out

Najčastejšie Slováci v zahraničí platia kartou v obchodoch, vyjadrilo sa tak 87 % respondentov. "Za drobnejšie nákupy na ulici, napríklad za pohľadnice či zmrzlinu, platí kartou v zahraničí zatiaľ len 6 % Slovákov. Je to do istej miery dané aj tým, že nie všetky obľúbené dovolenkové destinácie túto možnosť ponúkajú. Kým v Škandinávii si bez problémov kúpite kartou noviny v stánku, v južnej Európe to zatiaľ takým zvykom nie je," uviedol Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ MasterCard pre ČR, SR a Rakúsko.


Jedna pätina Slovákov necháva výber dovolenky na poslednú chvíľu. Naopak, 14 % respondentov uviedlo, že si všetko rezervujú hneď pri prvej ponuke. Takmer polovica Slovákov si dopraje zahraničnú dovolenku aspoň raz za tri roky, pričom pätina chodí aspoň raz za rok a 28 % respondentov na zahraničné dovolenky vôbec nechodí.
Prieskum pre spoločnosť MasterCard uskutočnila agentúra g82 na vzorke 827 respondentov, ktorí zodpovedajú demografickému zloženiu obyvateľov Slovenska. Respondenti boli vo veku 18 - 69 rokov, metóda dopytovania CAWI (technika dopytovania využívajúca internet, kedy bez asistencie pýtajúceho respondent vyplní elektronický dotazník - pozn. red.).


 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies