FL: Slovan na takmer ľudoprázdnom štadióne zdolal poslednú Skalicu

NETKY.SK • 25 Apríl 2016, 07:41 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 29. kola Fortuna ligy 2015/2016 doma nad nováčikom zo Skalice 2:0. "Belasí" tak majú v tabuľke na druhom mieste stále šesťbodovú stratu na lídra a majstra AS Trenčín. Do konca tohto ročníka FL zostáva odohrať štyri kolá.

Na takmer ľudoprázdnom štadióne sa v prvom polčase hral priemerný futbal. Domáci favorit podľa očakávania tvoril, outsider sa bránil. Ako prvý to nebezpečnejšie skúsil len 17-ročný domáci Kele, ktorý hral po ligovom debute proti Trnave ako striedajúci hráč prvýkrát v základe Slovana. V 11. minúte ale jeho tečovaný pokus brankár hostí Fišan s námahou vyrazil. Divákov zahriala potom až v 24. minúte hlavička Vitteka, ale bez gólového efektu. Aktívny Kele sa dostal z ostrého uhla k zakončeniu o štyri minútky, ale Fišana neprepálil. Slovanu chýbala finálna prihrávka, hostia sústredene bránili. Jediný gólový moment prvého polčasu sa tak zrodil v 40. minúte. Milinkovič získal loptu na vlastnej polovici, vyslal do behu rýchleho Keleho, ktorý predbehol obrancu a s prehľadom obhodil vybehnuvšieho Fišana. Hostia mohli rýchlo odpovedať, ale v 42. minúte hlavičku Jakubeka výborne vyrazil na roh Mucha.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve. V 48. minúte mohol upokojiť na 2:0 Vittek, po spätnej prihrávke zo stredu šestnástky ale napálil nad. Slovan sa snažil o druhý gól, v 54. minúte to skúsil v prieniku z uhla Milinkovič, ale Fišan kryl. A rovnaký hráč nevyužil po hodine hry dobrú pozíciu, keď bol opäť pred Fišanom, spracoval, namieril, ale ľavačkou minul vzdialanejšiu žrď. Hra potom upadla, chýbala ucelenejšia akcia, Skalica cítila šancu, ale dopredu nebola veĺmi nebezpečná. Domáci s výsledkom hazardovali, v 82. minúte mohol Slovan inkasovať, Jakubek po ostrom centri do šestnástky koníčkom hlavičkoval dobre, obrana ale zblokovala na roh a po ňom sa neujala ani hlavička Dobrotku. A tak udrelo o chvíľku na druhej strane, Podaný pekne vnikol do pokutového územia a jeho prihrávku zasunul do siete Savičevič. Slovan síce herne neoslnil, ale získal dôležité body, ktoré ho držia v boji o titul.

Slovan Bratislava - MFK Skalica 2:0 (1:0)

Góly: 40. Kele, 85. Savičevič. Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Milinkovič - Piroska, Hlinka, 842 divákov.

zostavy a striedania:

Slovan: Mucha - Kotula, Sekulič, Dielna (66. Saláta), Podaný - de Kamps (46. Scott) - Crnkič (46. Savičevič), Simovič, Milinkovič - Kele - Vittek

Skalica: Fišan – Vrablec (62. Šebesta), Dobrotka, Hudák, Záhumenský – Hlavatovič, Hlinka, Neoveský (80. Mazan), Ulrich (58. Masaryk) - Piroska - Jakubek