Francúzi zvládli aj druhý prípravný duel, Rusko zdolali 4:2

NETKY.SK • 30 Marec 2016, 08:15 • 2 min

PARÍŽ - Francúzski futbalisti vyhrali v príprave na EURO 2016 aj druhý zápas, keď v utorok zdolali na Stade de France Rusko 4:2. Práve Rusi budú v stredu 15. júna o 15.00 h v Lille druhým súperom slovenskej reprezentácie na kontinentálnom šampionáte.

Francúzi boli počas celého duelu aktívnejším tímom v držaní lopty aj v streleckej produkcii. Hernú prevahu korunovali dvomi gólmi už v prvom polčase, keď sa najskôr v 9. minúte presadil prízemnou strelou N'Golo Kanté a v závere sa do centra zľava vložil hlavou Andre-Pierre Gignac. Rusi po zmene vystrelili dvakrát na bránu a v oboch prípadoch znížili. Najskôr na 1:2 po hlavičke Aleksandra Kokorina a po výstavnom góle Dimitriho Payeta z priameho kopu sa presadil aj Jurij Žirkov. Skóre napokon zavŕšil štvrťhodinu pred koncom po chybe striedajúceho ruského brankára Kingsley Coman.

Francúzi odštartovali prípravu na domáce EURO 2016 triumfom 3:2 v Holandsku.