Lotyši sa priblížili k záchrane, zdolali Rakúsko

NETKY.SK • 9 Máj 2015, 18:55 • 2 min

PRAHA - Hokejisti Lotyšska zvíťazili v sobotňajšom zápase majstrovstiev sveta, keď si v A-skupine v Prahe poradili s Rakúšanmi 2:1 po predĺžení.

Lotyši urobili dôležitý krok k záchrane v elitnej kategórii. Ak Rakúsko nezaboduje v pondelok 11. mája s Nemeckom alebo v utorok 12. mája s Kanadou, zostúpi do A-skupiny I. divízie.

Rakúšania boli v úvode lepším tímom a svoju prevahu pretavili aj do vedenia 1:0 zásluhou Briana Leblera. V druhej časti pridali Lotyši na dôraze a vyrovnali v 33. min vďaka úspešnému pokusu Laurisa Darziňša. Rakúski hráči boli hladnejší po víťazstve a vytvárali si aj šance. Súboj bol veľmi slušný, oba tímy hrali disciplinovane a dávali si pozor na zbytočné vylúčenia. Bližšie k výhre mali Rakúšania, napokon sa radoval pobaltský tím. V 33. sekunde predĺženia sa presadil Kaspars Daugaviňš.

Výsledok:
A-skupina (Praha):
Rakúsko - Lotyšsko 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 17. Lebler (Raffl) - 33. L. Darziňš (Daugaviňš), 61. Daugaviňš (L. Darziňš, Galviňš)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše: 3. Jerofejevs (Lot.) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: , oslabenia:, rozhodovali: Mayer (USA), Bjork (Švéd.) - Lazarev (Rus.), Lhotský (ČR)