Espanyol Barcelona prehrala s FC Valenciou 1:2

NETKY.SK • 9 Február 2015, 08:28 • 2 min

MADRID - V úvodnom nedeľňajšom zápase 22. kola španielskej futbalovej Primera division prehrala Cordoba s Almeriou 1:2. Domáci sa ujali vedenia už v 10. min zásluhou Federica Cartabiu, ale v druhom polčase dvoma gólmi v rozpätí piatich minút otočil skóre zápasu Brazílčan Michel.

FC Sevilla prehral druhý zápas v rade, tentoraz nestačil na Getafe (1:2). Valencia získala tri body vďaka triumfu 2:1 nad Espanyolom Barcelona a patrí jej 4. priečka v tabuľke.

FC Barcelona zvíťazila na ihrisku Bilbaa suverénne 5:2. Katalánci stiahli lídra Real Madrid, ktorý v sobotu dostal facku na ihrisku rivala a majstra Atletica Madrid 0:4, už len na jediný bod.

sumáre - 22. kolo:

Athletic Bilbao - FC Barcelona 2:5 (0:2)
Góly: 59. Rico, 67. Aduriz – 15. Messi, 26. Suarez, 62. Marcos (vlastný), 64. Neymar, 86. Pedro, ČK: 75. Etxeita (Bilbao)

Cordoba - Almeria 1:2 (1:0)

Góly: 10. Cartabia - 61. a 66. Michel

Getafe - FC Sevilla 2:1 (1:0)
Góly: 29. Vazquez (z 11 m), 85. Leon - 66. Krychowiak

Espanyol Barcelona - FC Valencia 1:2 (0:0)
Góly: 89. Garcia - 62. Piatti, 85. Pau (vl.)