MINSK - Súhrn výsledkov utorkových stretnutí v základných skupinách na 78. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v bieloruskom Minsku:
A-skupina (Čižovka Arena):
Nórsko - Kanada 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 14. Bastiansen, 33. M. Hansen (Bryhnisveen, M. Olimb) - 23. J. Ward (Ellis, Monahan), 37. Scheifele (Bieksa, J. Ward), 51. J. Ward (Huberdeau)
Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechaczek (Nem.), Sidorenko (Biel.) - Raming (Rus.), Schrader (Nem.)
Dánsko - Slovensko 3:4 (0:1, 1:0, 2:3)
Góly: 22. Boedker (Morten Green, Christensen), 53. Morten Green (Christensen, Lassen), 55. J. Jensen (J. B. Jensen) - 15. Tatar (J. Valach), 42. Miklík (Viedenský), 54. Viedenský (Miklík, J. Valach), 55. Tatar
Vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše: 41. O. Lauridsen (Dán.) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kaval (USA), Olenin (Rus.) - Lederer (ČR), Semjonov (Est.), 7251 divákov
Zostavy:
Dánsko: S. Nielsen - Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, P. Larsen, M. Lauridsen, J. B. Jensen, Bruggisser - Hansen, Madsen, N. Jensen - Bödker, Christensen, Morten Green - Storm, Bjorkstrand, J. Jensen - K. Staal, Jakobsen, Poulsen
Slovensko: J. Laco - K. Sloboda, Marek Ďaloga, J. Valach, Švarný, Čerešňák, Marinčin - Šatan, Hrivík, L. Nagy - Miklík, J. Mikúš, Tatar - Marcel Haščák, Marcinko, Pánik - Skokan, Viedenský, Réway
Česko - Francúzsko 5:4 po predĺžení (1:3, 3:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 20. Sobotka, 25. Sekáč (Kolář, Zámorský), 32. Jágr (Jordán, Sobotka), 33. Zaťovič (Rolinek, Kindl), 63. Kolář (Zámorský, Sobotka) - 7. Desrosiers (Y. Treille, Janil), 18. Desrosiers (T. da Costa), 19. Meunier (Raux), 43. Roussel (Fleury)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dremelj (Slovin.), Gofman (Rus.) - Hull (Kan.), Puolakka (Fín.), 8214 divákov
Konečná tabuľka A-skupiny:
1. Kanada 7 5 1 1 0 28:13 18 - postup do štvrťfinále
2. Švédsko 7 5 1 1 0 21:10 18 - postup do štvrťfinále
3. Česko 7 2 2 2 1 20:18 12 - postup do štvrťfinále
4. Francúzsko 7 2 2 1 2 25:20 11 - postup do štvrťfinále
**********************************************************************************
5. Slovensko 7 3 0 1 3 20:21 10
6. Nórsko 7 2 0 1 4 16:19 7
7. Dánsko 7 1 1 0 5 17:27 5
**********************************************************************************
8. Taliansko 7 1 0 0 6 6:25 3 - zostup do A-skupiny I. divízie MS
Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.
B-skupina (Minsk Arena):
Nemecko - USA 4:5 (0:0, 3:3, 1:2)
Góly: 24. Weiss, 31. Hospelt (Oppenheimer, Draisaitl), 36. Draisaitl (Ankert), 59. Rieder (Draisaitl, Hospelt) - 22. Abdelkader (Stapleton, Gaudreau), 28. Shore (Petry), 33. Donovan (Gaudreau, Gardiner), 43. Gaudreau (Gardiner), 56. Abdelkader (Gaudreau)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Fraňo (ČR) - Fluri (Švaj.), Kilian (Nór.)
Lotyšsko - Švajčiarsko 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Góly: 22. K. Jass (Džeriňš, Kulda), 58. Girgensons (Sotnieks, Vasiljevs) - 9. Brunner (Cunti, Hollenstein), 11. Schlumpf (Ambühl), 21. Y. Weber (Josi, Ambühl)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rönn (Fín.), Vinnerborg - Dahmen (obaja Švéd.), Valach (SR), 12 868 divákov
Rusko - Bielorusko 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 33. Plotnikov (Šipačov, Tichonov), 36. Šipačov (Plotnikov) - 46. Denisov (Kitarov, Korobov)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Patafie (USA) - Carnathan (USA), Suominen (Fín.), 14 669 divákov
Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Rusko 7 7 0 0 0 31:7 21 - postup do štvrťfinále
2. USA 7 4 1 0 2 27:23 14 - postup do štvrťfinále
3. Bielorusko 7 4 0 0 3 18:17 12 - postup do štvrťfinále
4. Fínsko 7 3 1 0 3 18:15 11 - postup do štvrťfinále
******************************************************************************
5. Švajčiarsko 7 3 0 1 3 19:21 10
6. Lotyšsko 7 3 0 0 4 20:24 9
7. Nemecko 7 1 1 0 5 13:23 5
******************************************************************************
8. Kazachstan 7 0 0 2 5 16:32 2 - istý zostup do A-skupiny I. divízie MS
Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.
Ďalší program MS 2014:
Štvrtok 22. mája:
Štvrťfinále: Kanada - Fínsko (15.00, Čižovka Arena), Rusko - Francúzsko (16.00, Minsk Arena), USA - Česko (19.00, Čižovka Arena), Švédsko - Bielorusko (20.00, Minsk Arena)
Sobota 24. mája: semifinále (13.45 a 17.45, Minsk Arena)
Nedeľa 25. mája: o 3. miesto (15.30, Minsk Arena), finále (20.00, Minsk Arena)
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies