Práve teraz

Zahraničné

article

Obľúbená česká kapela MIRAI si na slovenské turné pripravila špeciálne prekvapenie!

 • 23.02
 • 09:32

Najúspešnejšia česká skupina MIRAI štartuje o mesiac slovenské turné! Sympatickí hudobníci sa po roku vracajú do našich klubov a tešia sa na slovenčinu aj slovenské dievčatá. Nenechajte si ujsť hity Když nemůžeš přidej, Vedle tebe usínam, Chci tančit, ale aj novinky z nového albumu na piatich koncertoch v Bratislave, Trenčíne, Žiline, Košiciach a Nitre. Na minuloročnom turné zaspievali Je to vo hviezdach od Paľa Haberu a aj tentokrát si pripravili slovenské prekvapenie!

article

Slávny kapitán Cook preskúmal nové krajiny a vyplnil biele miesta na mapách. Na konci života však skončil v rukách domorodcov

 • 09.02
 • 19:25

James Cook bol jeden z prvých, ktorí sa stretli s domorodými obyvateľmi odľahlých končín a zaznamenal ich kultúru, jazyk a zvyky. Jeho príspevok k vedeckému a geografickému poznaniu bol obrovský a ovplyvnil mnohých jeho nástupcov.

article

Stáročný symbol krásy užíval kokaín a mal tetovanie. Príbeh cisárovnej Sissi má smutný koniec

 • 11.01
 • 23:58

Sissi bola považovaná za jednu z najkrajších žien svojej doby. Mala vysokú a štíhlu postavu, ktorú si udržiavala prísnou diétou a cvičením. Jej najslávnejším atribútom bol jej úzky pás, ktorý meral od 40 do 50 cm v obvode a bol dosiahnutá pomocou korzetov.

article

Herec Ryan Reynolds sa obliekol ako Deadpool v ďakovnom videu na cenách Emmy po veľkom víťazstve dokumentu Welcome to Wrexham

 • 09.01
 • 11:33

LOS ANGELES - Americký futbalový dokumentárny seriál Welcome to Wrexham získal päť cien na Creative Arts Emmys 2023 a Ryan Reynolds sa v ďakovnom videu objavil v obleku superhrdinu Deadpoola, ktorého stvárnil.

article

Zdá sa, že Jenna Ortega (známa seriálová Wednesday) by si radšej zahrala v novom režijnom počine Taika Waititiho ako v pokračovaní hororu Vreskot

 • 05.01
 • 20:00

Mladá herečka známa zo seriálu Wednesday, ktorá vlani "odišla" z hororovej série Vreskot, má podľa najnovších hollywoodskych zvestí záujem o účinkovanie v novom filme Taika Waititiho. Novozélandský tvorca už roky vyvíja vlastný celovečerný Star Wars film, ale však nejde o tento projekt. Má ísť totiž o adaptáciu románu Klára a Slnka, v ktorej by si Ortega mohla zahrať robota – pokiaľ sa teda bude jednať o hlavnú úlohu.

article

Vo veku 75 rokov zomrel britský herec Tom Wilkinson

 • 30.12
 • 21:44

LONDÝN - Vo veku 75 rokov zomrel v sobotu britský herec Tom Wilkinson, dvakrát nominovaný na Oscara a známy úlohami vo filmoch Do naha!, Michael Clayton, V spálni či Úžasný hotel Marigold.

article

"Moja práca je priemerná": Herec Gary Oldman nedávno vysvetlil, prečo si myslí, že jeho rola Siriusa Blacka vo filmoch o Harrym Potterovi nie je dobrá

 • 30.12
 • 18:22

Filmy o Harrym Potterovi sú nezabudnuteľné nielen vďaka úspešnej adaptácii bestsellerov J. K. Rowlingovej, ale aj vďaka skvelým hercom, ktorí v nich hrali, od smutne predčasne zosnulého Richarda Harrisa cez Alana Rickmana, Michaela Gambona, Robbieho Coltranea a Ralpha Finnese až po Garyho Oldmana. Navyše mladí sa ukázali ako životaschopní a talentovaní, stačí spomenúť si na Daniela Radcliffa a Ruperta Grinta, ktorí stále hrajú v iných projektoch. Nepovedali by sme, že oscarový Gary Oldman podal priemerný výkon, aj keď to sám o sebe on tvrdí, okrem iného aj preto, že nečítal knihy.

article

Herec Jeremy Renner sa po vážnej nehode a rehabilitácii vracia pred kamery: Kedy a pre aký projekt?

 • 29.12
 • 19:00

1. januára uplynie rok od chvíle, keď sa Jeremy Renner, hviezda marvelovského univerza, filmu Wind River a mnohých ďalších filmových a televíznych projektov, vážne zranil pri vážnej nehode vo svojom dome v Nevade, keď odpratával obrovský závej snehu. Renner dokonca utrpel zlomeninu lícnej kosti, keď mu cez telo prešiel jeho osobný snežný pluh, a podľa lekárov prežil len vďaka svojej vytrvalosti a výbornej kondícii. Dlhá rehabilitácia hviezdy stále pokračuje, ale už vieme, kedy sa budúci týždeň vráti pred kamery pri nakrúcaní novej sezóny seriálu Starosta Kingstownu.

NajčítanejšieNajčítanejšie domáce


Práve sa prezerá
Vyhľadáva sa