Práve teraz

Článok

Vo štvrtok sa začína 27. ročník festivalu Pohoda, najväčší headliner zrušil vystúpenie

 • 10.07
 • 16:03

TRENČÍN - Vo štvrtok 11. júla sa na trenčianskom letisku začína 27. ročník festivalu Pohoda. Potrvá až do ranných hodín nedele 14. júla, pričom hlavnými hviezdami aktuálneho ročníka budú Peggy Gou, James Blake, Skepta, Royal Blood, Pendulum, Black Pumas, Morcheeba, Thievery Corporation, Emilíana Torrini alebo Richard Müller.

Článok

Bratislavské bábkové divadlo sa vracia na Dunajskú ulicu do nových priestorov

 • 02.07
 • 18:08

BRATISLAVA - Divadlo má na nasledujúcu sezónu v programe tri nové inscenácie, ktoré už teraz herci skúšajú v nových priestoroch na Dunajskej ulici.

Článok

Renomovaný český dirigent Tomáš Hanus uvedie koncertné prevedenie Smetanovej opery Dalibor

 • 19.06
 • 10:13

KOŠICE - Už len niekoľko dní nás delí od poslednej premiéry Národného divadla Košice v sezóne 2023/2024. Rok českej hudby, ktorým si v tomto roku celý hudobný svet pripomína 200. výročie narodenia zakladateľa českej národnej hudby Bedřicha Smetanu, oslávi aj Opera Národného divadla Košice. V sobotu 22. júna uvedie ako svoju poslednú premiéru v sezóne 2023/2024 koncertné prevedenie jeho opery DALIBOR v jedinečnom hudobnom naštudovaní aj obsadení.

Článok

Divadlo Jána Palárika v Trnave oslavuje 50 rokov svojho vzniku

 • 05.06
 • 10:22

TRNAVA - ​Štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Tibor Bernaťák savčera zúčastnil na oslavách 50. výročia vzniku Divadla Jána Palárika v Trnave. Okrem galavečera s osobnosťami, ktorých profesijný život bol spojený s divadlom, bola súčasťou osláv aj výstava, ktorú divadlo pripravilo spolu s Divadelným ústavom s názvom Cesty hľadania a nachádzania: 50 rokov Divadla Jána Palárika v Trnave.

Článok

Lyrická komédia s pikantným názvom nielen pre tínedžerov: Spišské divadlo prináša sprievodcu sexuálnou výchovou

 • 30.05
 • 19:20

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Spišské divadlo (SD), kultúrna organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja, pripravuje poslednú premiéru v aktuálnej 33. divadelnej sezóne. V posledný májový deň ponúkne divákom originálnu poetickú komédiu súčasného kanadského autora v réžii Michala Spišáka – Sprievodca sexuálnou výchovou pre nové tisícročie. Ukazuje pubertu ako čarovné obdobie, ktoré sa ťažko prežíva, ale na ktoré nostalgicky spomíname.

Článok

Ako vzniká divadelná klasika? Moderné divadlo prešlo obrovskou premenou od dôb starých velikánov

 • 25.05
 • 16:00

V divadle sa každé predstavenie stáva novým objavom, novou interpretáciou, ktorá oživuje staré príbehy pre nové generácie. A práve to robí divadlo takým vzrušujúcim a neustále sa vyvíjajúcim umením. Keď sa svetlo na scéne rozsvieti, diváci sú pozvaní na cestu, ktorá môže byť rovnako osvetľujúca ako zábavná.

Článok

Čardášová princezná sa vráti ako galakoncert s výnimočným obsadením. Špeciálnym hosťom je dcéra slávneho skladateľa Yvonne Kálmán

 • 23.05
 • 06:40

KOŠICE - Na javisko Historickej budovy Národného divadla Košice sa v piatok 24. mája a v sobotu 25. mája vráti svetoznáma opereta Emmericha Kálmána ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNÁ v podobe galakoncertu s výnimočným sólistickým obsadením. Špeciálnym hosťom večera bude aj dcéra slávneho skladateľa Yvonne Sylva Marica Kálmán, ktorá si počas galakoncertu zaspomína na rozhovory so svojím otcom Emmerichom Kálmánom, priblíži najväčšie úspechy svetoznámeho operetného komponistu a jeho tvorbu, ale aj obdobie úteku židovskej rodiny pred nacistami do Ameriky a nový život v New Yorku.

Článok

Smiech aj strach v jednom! To je hit s názvom 2:22 - Príbeh duchov Divadla Komédie, ktorý žne veľké úspechy!

 • 22.05
 • 16:05

Po fantastickej premiére novinky v naštudovaní Divadla komédie a v réžii Svetozára Sprušanského, sa všetky bratislavské predstavenia do konca sezóny okamžite vypredali. Divadlo komédie ako jediné na Slovensku dostalo výhradnú, časovo obmedzenú licenciu na tento, dnes najžiadanejší európsky divadelný hit. Nenechajte si ujsť exkluzívne štyri jesenné termíny inscenácie 2:22 - Príbeh duchov 26. septembra, 17. októbra, 20. novembra a 11. decembra 2024 v Dome kultúry Ružinov v Bratislave.

NajčítanejšieNajčítanejšie domáce


Práve sa prezerá
Vyhľadáva sa