Zisky z predaja akcií by po novom nemali podliehať zdaneniu

NETKY.SK • 18 November 2010, 12:44 • 2 min
Zisky z predaja akcií by po novom nemali podliehať zdaneniu

Zisky z predaja akcií by po novom nemali podliehať zdaneniu

slovakia

left justify in out

Zisky z predaja akcií v obchodných spoločnostiach by mohli byť po novom oslobodené od dane. Zmeniť by sa mal tiež systém udeľovania pokút za porušenie daňových a účtovníckych povinností. Tieto návrhy zmien predstavili ministrovi financií SR Ivanovi Miklošovi (SDKÚ-DS) členovia Americkej obchodnej komory (AmCham) na Slovensku.
"My budeme o zmenách diskutovať hneď teraz a viaceré už preberáme na pracovnej úrovni. Verím, že v priebehu budúceho roka by tieto zmeny mohli byť zapracované do legislatívy. Samozrejme, treba sa na to pozrieť detailnejšie a posúdiť všetky možné dopady," konštatoval Mikloš po dnešnom stretnutí s predstaviteľmi AmCham.
Podľa Christiany Serugovej, daňovej expertky zo spoločnosti PricewaterhouseCoopers, komora koncipuje predkladané návrhy tak, "aby zlepšili nielen podmienky pre zahraničných investorov, ale aj pre slovenských podnikateľov".
Minister súhlasí s komorou, že súčasný systém udeľovania pokút za porušenie zákonov o účtovníctve a správe daní nie je dobrý. "Ide o to, že firma, ktorá nespolupracuje s príslušnými orgánmi, tým môže dosiahnuť nižšiu pokutu ako firma, ktorá spolupracuje," vysvetlil. "Problémom je potom aj zdaňovanie kapitálových príjmov pri predaji akcií, kde vlastne dochádza k istému dvojitému zdaneniu. Pritom viaceré, aj okolité krajiny, to majú urobené inak, a tým dochádza k tomu, že mnohé firmy, ktoré u nás pôsobia, sú registrované v iných krajinách, čo nás znevýhodňuje," pripomenul Mikloš.
Podľa neho sa implementáciou týchto návrhov zvýši konkurencieschopnosť SR a priláka viac investorov. "Dosiahneme vyšší ekonomický rast, a tým aj vyšší rast platov, zamestnanosti, životnej úrovne," uzavrel minister.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies