Zástupkyňa DG REGIO navštívila novú Cvernovku, má šancu získať eurofondy

NETKY.SK • 15 December 2016, 16:28 • 2 min
Zástupkyňa DG REGIO navštívila novú Cvernovku, má šancu získať eurofondy

BRATISLAVA - Zástupkyňa DG REGIO Eva Wenigová navštívila v utorok kreatívne centrum Nadácie Cvernovka na Račianskej. Pre dobudovanie nového kreatívneho centra regiónu má župa v pláne čerpať európske prostriedky.

slovakia

left justify in out

„Nové kreatívne centrum, ktoré vďaka župe ostalo v Bratislave zachované, má veľkú šancu dostať na svoj rozvoj aj eurofondy. Práve preto sme celý projekt zástupkyni DG REGIO predstavili,“ objasnil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 

Kreatívci z Nadácie Cvernovka, ktorí sa presťahovali do priestorov bývalej SOŠ Chemickej na Račianskej ulici, okrem pokroku dosiahnutého vlastnými silami a dobrovoľníckou prácou, predstavili plán rozvoja funkcií centra, na ktoré by chceli v spolupráci s BSK žiadať EÚ zdroje alokované v Integrovanom regionálnom operačnom programe. Na stretnutí zdôraznili princíp partnerstva, ktorý je nevyhnutný pri spolupráci s ostatnými orgánmi štátnej správy a samosprávy v záujme zabezpečenia synergie s plánovaným zámerom Ministerstva kultúry SR, ktorý ukázalo napríklad pri Hurbanových kasárňach.

 

Na základe iniciatív občanov, bude možné budovať na pevných základoch kreatívne centrum kraja, zabezpečiť zmysluplné využitie EÚ zdrojov a udržateľnosť výsledkov v kultúrno-kreatívnom priemysle. Stav realizácie jednotlivých prioritných osí operačného programu bude podrobne monitorovaný DG REGIO aj v záujme zabezpečenia úspešnosti programu a efektívneho vynaloženia finančných prostriedkov EÚ.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies